İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 12:42 Bu haber 1464 kez okundu
 
2 bin Maltepeli tarihe tanıklık etti
Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde Maltepe Belediyesi, bir ay süreyle gezi programı düzenledi. 18 mahalleden 2 bin Maltepeli, tarihe tanıklık etti.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
2 bin Maltepeli tarihe tanıklık etti

Maltepe Belediyesi’nin 26 Mart tarihinde başlattığı ve bir aydır devam eden Çanakkale gezilerine, yoğun ilgi yaşandı. Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle belediye tarafından, tarihi yarımadaya 30 tur düzenlendi. 18 mahalleden 2 bin kişinin katıldığı ve ücretsiz düzenlenen gezilerde vatandaşlara, konforlu seyahat etmeleri ve herhangi bir sorun yaşamamaları için Belediye Başkan Yardımcıları, müdürler ve sağlık personeli de eşlik etti.

 

Duygusal anlar yaşandı

 

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden rehberler eşliğinde başlayan gezi programı kapsamında, Gelibolu Tarihi Yarımadası’ndan geçilip savaş cepheleri, siperler ve zaferin yaşandığı yerler ziyaret edildi. Vatandaşlar, Namazgâh ve Hamidiye Tabyası’nı, Seyit Onbaşı Anıtı’nı, Şahindere Şehitliği’ni, Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı, Meçhul Asker Anıtı’nı, Yahya Çavuş Şehitliği’ni, 57. Piyade Alay Şehitliği’ni, Conkbayırı'nı ve müzeleri gezerken duygusal anlar yaşadı.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: 2, bin, Maltepeli, tarihe, tanıklık, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');