İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 11:55 Bu haber 1790 kez okundu
 
2 çocuğunu öldüren baba: Ben bu cezayı hak etmiyorum
Üsküdar'da 4 çocuğundan ikisini öldürüp birini ağır yaralayan Aslan Güleryüz, eşini darp ettiği davada 'eşe karşı basit yaralama' suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Güleryüz, aldığı cezayı duyunca "Ben bu cezayı hak etmiyorum" diye tepki gösterdi.
Gündem- Güvenlik Haberi
2 çocuğunu öldüren baba: Ben bu cezayı hak etmiyorum

Üsküdar'da 4 çocuğundan ikisini öldürüp birini ağır yaralayan Aslan Güleryüz’ün, eşini darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması İstanbul Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

 

Tutuksuz yargılanıyordu, 3 çocuğunu bıçaklayınca tutuklandı

 

İşportacılık yapan 4 çocuk babası Aslan Güleryüz, geçen yıl ağustos ayında cinsel ilişki teklifini reddeden eşini darp etti. Tutuksuz yargılanan Güleryüz hakkında "eşe karşı basit yaralama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Güleryüz, olaydan bir hafta sonra evde tartıştığı 20 yaşındaki oğulları Ahmet ve Onur Güleryüz’ü bıçaklayarak öldürdü, 22 yaşındaki oğlu Orçun Güleryüz’ü ise ağır yaraladı. Bunun üzerine "altsoydan akrabayı kasten öldürme" ve "altsoydan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından tutuklandı.

 

 

Adı öz babaydı, katil babaya çıktı

 

Songül Güleryüz, jandarmalar arasında getirilen eşine tepki gösterince kısa süreliğine duruşma salonundan çıkarıldı. Hakim, Songül Güleryüz'e "Bu dosya seni yaralama dosyası. Anlıyorum ama biraz sabırlı ol" dedi.

 

Eşinden şikayetçi olan Songül Güleryüz, eşinin dilini koparmak istediğini ancak kendisinin buna izin vermediğini savunarak, "İki yanağımı ısırarak beni darp etti. Ertesi gün şikayetçi oldum. Ancak serbest kaldı. Bana 'Bak serbest kaldım, kimse benle uğraşamaz' dedi. Bu olaylardan sonra da öz oğlumuzu kasten öldürdü. Adı öz babaydı. Katil babaya çıktı" dedi.

 

Bu sırada duruşma salonunda bulunan kızları ağlayarak, "20 yıl baba dedim ben sana" diye bağırdı. 

 

1 yıl 6 ay hapis cezası

 

Hakim, Güleryüz’ü "eşe karşı kasten yaralama" suçundan üst sınırdan 1 yıl 6 ay cezaya çarptırdı. Sanığın yeniden suç işlemeyeceğine ilişkin olumlu kanaat oluşmadığını gerekçe gösteren mahkeme, sanığın cezasında herhangi bir indirim ya da erteleme kararı uygulamadı.

 

Suçlamaları kabul etmeyerek beraatine karar verilmesini isteyen sanık, kararın ardından hakime tepki göstererek, "Ben bu cezayı hak etmiyorum" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: 2, çocuğunu, öldüren, baba:, Ben, bu, cezayı, hak, etmiyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');