İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 13:23 Bu haber 1449 kez okundu
 
23 Nisan'ın en özel ve güzel konseri
Maltepe'de kurulu ‘’Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’’ bünyesinde otizm ve down sendromlu bireylerden oluşan, ‘’AVRASYANIN ENGELSİZ SESLERİ RİTİM ve PERKÜSYON GRUBU’’ 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem bir konser verdi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
23 Nisan'ın en özel ve güzel konseri

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Maltepe'de kurulu  ‘’Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’’ bünyesinde  otizm ve  down sendromlu 25 gençten oluşan, AVRASYANIN ENGELSİZ SESLERİ RİTİM ve PERKÜSYON GRUBU’’ ,  MAVİ VATAN , MAVİ ÇOCUK, MAVİ UYGARLIK adlı festivalde her sene olduğu gibi sahnede yerini aldı. Bebek Parkında konser veren Grup, 3 yıldır Maltepe Halk Eğitim Merkezi,  İFEM Dans Akademisi ve Özsu Kostümün tarafından destekleniyor.

 

 

‘’AVRASYANIN ENGELSİZ SESLERİ RİTİM ve PERKÜSYON GRUBU’’ eğitmenleri Aysu UMUT ve Nihan TUNCER eşliğinde muhteşem bir konser verdiler. Aynı zaman da şiir okuyan ve hayvan barınaklarını boyayan otizmli ve down sendromlu çocuk ve aileleri mutlu bir gün geçirdiler.

 


Aynı zamanda Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği  Başkanı olan  eğitmen Aysu UMUT; "Burada çocuklarımızın tipik gelişim gösteren akranları ile aynı ortamı ve sahneyi paylaşmaları özel gereksinimli çocuklarımız  açısından çok önemli. Velilerimiz çocuklarını bu tip ortamlarda gördüklerinde geleceğe daha umutla bakmaktadırlar."şeklinde konuştu. 

 


"Burada olmamıza vesile olan  derneğimizin gerçek ve samimi gönüllüleri İş kadını Sayın Ferda ULUSOY hanımefendi, Modacı Sayın Ebru YENER hanımefendi  ve Ünlü Şef Yağız İZGÜL beyefendiye sonsuz teşekkür ederim" diyen Aysu UMUT  sözlerini şöyle tamamladı: "Sayın ULUSOY, İZGÜL ve YENER sadece etkinliklere katılmamıza aracı olmakla kalmayıp, çocuklarımızın ulaşımları, yemekleri, organizasyon akışı ve tanıtımı ile de yakından alakadar olmaktadırlar,  Kurumumuzun çatısı altında samimi gönüllüler ile çalışmak beni ve ekip arkadaşlarımı mutlu ediyor."

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: 23, Nisan'ın, en, özel, ve, güzel, konseri,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');