İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 15:46 Bu haber 1492 kez okundu
 
40 bıçak darbesine karşılık, ceza indirimi aldı
İstanbul Ümraniye'de, eşi Duygu Kadakal'ı 40 bıçak darbesiyle öldüren Hakan Kadakal, müebbet hapis istemiyle yargılandığı davada ‘tahrik’ ve ‘iyi hal indirimi’ aldı. Sanık Kadakal 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Gündem- Güvenlik Haberi
40 bıçak darbesine karşılık, ceza indirimi aldı

Ümraniye’de 14 Nisan 2017’de Hakan Kadakal (36), boşanma davaları süren eşi Duygu Kadakal’ı (27) bir otel lobisinde bıçaklayarak öldürdü. Tutuklanan Kadakal hakkında ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılmıştı. Savcı, geçen ay görülen duruşmada sanık Kadakal hakkında ‘haksız tahrik indirimi’ istedi. Davanın karar duruşması dün İstanbul Anadolu 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

Duruşmada konuşan Kadakal biri 9, diğeri 7 yaşında olan iki küçük çocuğunun sahipsiz kaldığını, her türlü şiddet ve istismara açık durumda olduklarını söyleyerek tahliyesini istedi. Mahkeme, ‘kadının beraberinde bir erkekle otele girmesi ve odaya çıkacak olması’ gerekçesiyle cezayı tahrik indirimi uygulayarak 24 yıla indirdi. Bunun üzerine cezada bir de ‘iyi hal indirimi’ yapıldı ve sanığa 20 yıl hapis cezası verildi.

 

Boşanmak yerine öldürmeyi tercih etti

 

Mahkemenin üye hakimi Fatma Dere Güzeloğlu ise karara muhalefet şerhi düşerek, “Evliliğini sonlandırmak yerine eşini takip ederek öldürmeyi tercih etmiştir” diye yazdırdı. Güzeloğlu şu ifadelere yer verdi:

 

“Sanığın savunmasında belirttiği eşinin sadakatsizliğine ilişkin söz ve eylemlerinin ancak boşanma nedeni olabileceği, sanığın kasten eşini öldürme eyleminde koşulların değerlendirilmesinin gerekeceği, sanık boşanma davası ile sıkıntılı yürüyen evliliğini sonlandırmak yerine eşini takip ederek öldürmeyi tercih ettiğinden, olayda haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını gerektirir objektif kriterler olmadığından, haksız tahrik indirimi ve saygın tutum indirimi yapılmaması gerektiği düşüncesindeyim.”

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: 40, bıçak, darbesine, karşılık,, ceza, indirimi, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');