İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 16:05 Bu haber 859 kez okundu
 
5 günde İstanbul
İstanbul 5 Gün Oryantiring Yarışması'nın Çekmeköy Etabı Tamamlandı. Türkiye erkeklerde 3., bayanlarad 2. ve 3. oldu.
Spor Haberi
5 günde İstanbul

Çekmeköy, Oryantring yarışlarında 15 ülkeden 250 sporcuyu ağırladı.
Ülke sıralamasına puan veren statüsündeki İstanbul 5 Gün Oryantiring Yarışması koşulan Uzun Mesafe etabıyla başladı. Yarışmanın Orta Mesafe etabı Çekmeköy’de, Reşadiye Mesire Alanında koşuldu. Çok zorlu ve farklı tipte bir arazide koşulan yarış oldukça çekişmeli geçti. Teknik olarak en zor etaplardan biri olan Çekmeköy etabına 15 ülkeden 250 sporcu katıldı.
Çekmeköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen yarışma arenası ve toplanma alanı, katılımcılar tarafından beğeni kazandı. Zorlu rakiplerle mücadele eden Türk sporcular Emine Sezgünsay, Selma Cabri ve Fatih İncebacak dereceye girerek büyük gurur yaşattı. Emine Sezgünsay elit kadınlar kategorisinde 2’nci, Selma Cabri 3’üncü olurken, Fatih İncebacak elit erkekler kategorisinde 3’üncü oldu.

Bu yıl 14. düzenlenen yarış her gün farklı bir etapta devam edecek yarışlar Adalar, Ömerli, Çekmeköy, Fatih ve Şişli'deki farklı alanlarda yapılacak. Yarışların final ve ödül töreni de 5 Kasım'da Belgrad Ormanı'nda gerçekleştirilecek.

 

Çekmeköy Orta Mesafe Etabında elit kategorilerde dereceye giren sporcular ve süreleri şöyle:
Erkekler Elit Kategori
1’nci Robert Johansson İsveç 1:17:23
2’nci Maxim Simakov Rusya 1:22:03
3’üncü Fatih İncebacak Türkiye 1:23:51


Kadınlar Elit Kategori
1’inci Anna Liabzina Rusya 1:25:03
2’nci Emine Sezgünsay Türkiye 1:26:08
3’üncü Selma Cabri Türkiye 1:28:36

5 Gün Oryantiring ile ilgili görsel sonucu

4 yıl önceki afiş

NEDİR ?

Oryantiring (yönbulma) harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de genellikle ormanlık arazide yapılır. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. 
 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Oktay Kartal
Etiketler: 5, günde, İstanbul, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}