İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 15:17 Bu haber 2394 kez okundu
 
7'si Maltepe'de, İstanbul’da 87 kişi gözaltına alındı
İstanbul’un dört bir yanından gelen işçiler, sloganlar ve marşlar eşliğinde Maltepe’de miting alanında toplandı. Gelenler 3 farklı güvenlik kontrolünden geçtikten sonra alana giriş yaptı. Şu ana kadar 7'si Maltepe'de olmak üzere İstanbul’da toplam 87 kişi gözaltına alındı.
Ekonomi- Politik Haberi
7'si Maltepe'de, İstanbul’da 87 kişi gözaltına alındı

Bugün miting alanlarında 8 bini Maltepe, 6 bin 500'ü Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş'ta görevli olmak üzere şehir genelinde 26 bin 174 polis, 85 TOMA, 55 Zırhlı, 12 shortland ve 4 polis helikopteri görevlendirildi. Çeşitli noktalara TOMA, polis otobüsü, ambulans ve itfaiye araçları konuşlandırıldı.

 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı İstanbul genelinde şu ana kadar 87 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin 60'ının Beşiktaş, 18'inin Beyoğlu ve 2'sinin de Şişli'de gözaltına alındığı öğrenildi. Maltepe Miting Alanı girişindeki arama noktasında ise gruplar ile polis arasında sık sık gerginlik çıktı. Yaşanan arbedede Halkevleri'nden 2 ve Öğrenci Kolektifleri'nden 4 kişi yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı. Miting dağılırken, DGB'li Selma Tokaç gözaltına alındı. Gözaltına alınan 7 kişiye 'Görevli memura mukavemet' suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

 

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: 7'si, Maltepe'de,, İstanbul’da, 87, kişi, gözaltına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');