İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 16:51 Bu haber 3639 kez okundu
 
Aile Sigortası ilk kez Maltepe’de hayata geçiriliyor
2011'de CHP'nin seçim vaadi olan Aile Sigortası Projesi, ilk kez Maltepe Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, projenin Nisan ayında başlayacağını duyurdu.
Ekonomi- Politik Haberi
Aile Sigortası ilk kez Maltepe’de hayata geçiriliyor

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Nisandan itibaren Maltepe'de geliri olmayan hanelerimize aylık en az 600 TL Aile Sigortası desteği sunacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'ndan onayımızı aldık. İlçemize davet ettik. CHP iktidarında tüm Türkiye’de hayata geçireceğimiz Aile Sigortası’nı ilk Maltepe’de uyguluyoruz” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’nun 2011'deki seçim vaadiydi

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2011'de Aile Sigortası projesini anlatarak, "Her şeyden önce AKP’nin yaptığı gibi, “yoksulluğu yönetmeyi” değil yoksulluğu azaltmak ve yok etmeyi amaçlıyoruz, mevcut yoksullar için ise bu sistemi getireceğiz" demişti. Aile sigortası yardımlarını “vatandaş hakkı” olarak kabul ettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, aile sigortasının Türkiye’nin 1971 yılında uygulamayı taahhüt ettiği ama uygulamadığı bir sigorta türü olduğunu ifade etti. Şu anda 14 ayrı kurum tarafından 4.1 milyar TL tutarında yardım yapıldığını, aile sigortası ile birlikte tek çatı altında bu yardımların toplanacağını ve devlete ek maliyetin 8.7 milyar TL olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, bu kaynağın rahatlıkla bulunacağını belirtti.  Ayrıca Kılıçdaroğlu bu rakamın milli gelirin binde 7’sine, toplam harcamaların ise yüzde 1.7’sine denk geldiğini hatırlattı. 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Aile, Sigortası, ilk, kez, Maltepe’de, hayata, geçiriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');