İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Nisan 2018 - Cumartesi 21:50 Bu haber 1719 kez okundu
 
AKP Maltepe İlçe Başkanı, CHP’ye yüklendi
AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi bugün yerel basınla bir araya geldiği kahvaltıda, Maltepe'de iktidar olan CHP ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.
Ekonomi- Politik Haberi
AKP Maltepe İlçe Başkanı, CHP’ye yüklendi

AKP 15 Nisan itibariyle kongrelerini yapmış, bütün kademelerde yeni ekiplerini oluşturmuştu. Bugün saat 10.00’da AKP İlçe Başkanı Mehmet Erikçi ve partinin yürütme ekibi, parti ilçe başkanlığı binasında düzenlenen kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

“Engin Özkan kendi iç siyasetine bizi alet etmeye çalışıyor”

 

CHP’nin ‘Maltepe’deki yerel seçimde AKP oy oranını yüzde 35’e düşüreceğiz’ ifadesi üzerine Mehmet Erikçi, CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan’a şu sözlerle yüklendi: “Hepimiz siyaseti biliyoruz. Engin’i (Özkan) de iyi tanırım. Şu an kendi iç siyasetine bizi alet etmeye çalışıyor. 24 Haziran’da kimin yüzde otuz beşe düşeceğine, kimin yüzde altmış beş alacağına bu millet karar verecek. Kendi içlerinde bir çekişme yaşıyorlar. Sapla sapanı birbirine karıştırmasın. Maltepe’de cumhur ittifakı birinci çıkacak, kendisi sonrasını düşünsün.”

 

‘Maltepe’nin seçmen profili belli. Ben yüzde elliden fazla oy alacağım diyen iktidar partisi yerelde neyine güvenerek ben hala alırım diyor?’ sorusuna karşılık Erikçi, “Kısa vadeli ve uzun vadeli planlar yapılır. Kendi içinde kendine göre rakiplerin vardır, onları elemek için bir plan yaparsın. O arkadaşa ben yüzde ellinin üzerinde oy alacağım diyebiliyor musun diye sormak lazım. Biz yolumuza bakacağız. 1-0 olsun benim olsun” şeklinde yanıt verdi.

 

Tanıtım ve Medya sorumlusu Gürkay Durmuşoğlu, AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Siyasi ve Hukuki İşler sorumlusu Davut Yavuz (soldan sağa).

 

“Maltepe Belediyesi’ni mülklerini satmakla suçlayan AKP şeker fabrikalarını sattı”

 

‘Maltepe Belediyesi’ni genelde mülklerini satmakla suçluyorsunuz. Peki bugüne kadar satılan yerler, örneğin şeker fabrikaları, bir tezatlık olmuyor mu?’ sorusuna Erikçi, “Tekel fabrikamız vardı. Siyasi baskılar nedeniyle yıllarca zarar gördü iflas etti. Bu zararlar kamu kaynaklarından karşılanıyordu. Devlet özelleştirerek kar eden işletmelerin ortağı oluyor. Özelleştirme senelerdir devam ediyor. Ne Ak Parti yeni yaptı, ne de bundan sonra bitecek” diye karşılık verdi.

 

“CHP 600 TL’yi  gerçekten verecekse kampanyayı ben yürütürüm”

 

Maltepe’de ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan Halkkart’ın sürekli ertelenmesini eleştiren Erikçi, “600 TL yine ertelenmiş, Sayın Kılıçdaroğlu gelmiyormuş. 4-4.5 yıl oldu, seçime az kaldı. Eğer 600 TL’yi verecekse gerçekten o kampanyayı ben yürütmek niyetindeyim. Bütün kamuoyunu Maltepe Belediyesi’ne yönlendirmek, belediyeye destek olmak isterim. Vatandaşın hakkıdır“ dedi.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: AKP, Maltepe, İlçe, Başkanı,, CHP’ye, yüklendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');