İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 16:29 Bu haber 3771 kez okundu
 
Ali Kılıç ; Haksızlık karşısında bugüne dek diz çökmedim, çökmeyeceğim.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı Kamuoyu duyurusunda şu açıklamada bulundu. “2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde şahsım, Maltepeli hemşerilerimin güveniyle temsil ettiğim kurumum ve ailem; iftira ve gerçek dışı ithamlara dayanan çirkin, planlı ve organize saldırılara maruz kalmaktadır. İnancım, ailemden onurla devraldığım geçmiş ve ahlaki mirasım ve tecrübelerim sonucunda; ‘Sana diken atana sen gül at’ ve ‘Affı seç, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir’ buyruklarında olduğu gibi; bir takım kesimlerin bireysel menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirdiği bu çirkin oyunlara sessiz kalıp yüz çevirmiştim.
- Haberi
Ali Kılıç ; Haksızlık karşısında bugüne dek diz çökmedim, çökmeyeceğim.

Son zamanlarda Maltepe Beldiye Baskani Ali Kılıç ile ilgili yapilan bazı açıklama ve paylaşımlardan dolayı Kamuoyuna bilgilendirme duyurusu yaparak bu şahıslar hakkında hukuki süreç başlattığını vurguladı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı Kamuoyu duyurusunda şu açıklamada bulundu. “2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde şahsım, Maltepeli hemşerilerimin güveniyle temsil ettiğim kurumum ve ailem; iftira ve gerçek dışı ithamlara dayanan çirkin, planlı ve organize saldırılara maruz kalmaktadır. İnancım, ailemden onurla devraldığım geçmiş ve ahlaki mirasım ve tecrübelerim sonucunda; ‘Sana diken atana sen gül at’ ve ‘Affı seç, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir’ buyruklarında olduğu gibi; bir takım kesimlerin bireysel menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirdiği bu çirkin oyunlara sessiz kalıp yüz çevirmiştim.

Ancak; şahsım üzerinden aileme kadar uzanan çıkar amaçlı bu saldırılar artık hadsizlik düzeyini de aşarak, sabır sınırlarını kaldıran tanımsız bir saygısızlığa dönüştü. Aynı güruh, samimiyetsiz ve çıkar çevreleri göreve geldiğim ilk günden itibaren çeşitli zamanlarda ortaya çıkmış ve Yüce Türk Adaleti tarafından cezalandırılmıştı.

Çok geniş katılımlı sivil toplum kuruluşlarının yönetici pozisyonundan, mensup olduğum partinin yöneticilik kademesine kadar görev aldığım her dönemde; siyaseti, dürüstlük ilkesinden ödün vermeden toplum yararına değerlendirilmesi gereken bir kurum olarak gördüm. Maltepe halkının güveni ile Belediye Başkanı olarak göreve gelmeden önce, rozetini onurla taşıdığım Cumhuriyet Halk Partisi’nde PM ve MYK üyelikleri gibi kademeleri de gururla yaşadım, ‘Kul Hakkı ve Yetim Hakkı’ için verdiğim mücadele ve maruz kaldığım saldırılarda hepinizin ve kamuoyunun malumudur.
Bugün başında olduğum kurumumuzda temsil ettiğim makama ulaşan bütün şikayetleri, Teftiş Müdürlüğümüz ve hukuki alanda Savcılıklara taşıyarak takipçisi oldum. Sayısız müfettiş denetimi ve sorgusuyla karşı karşıya kaldım. Yerel yönetimler üzerinde tasarrufu bulunan İçişleri Bakanlığı, Sayıştay, Büyükşehir Belediyesi gibi kurumların denetimlerinden alnımızın akıyla çıkmanın gururunu yaşadım. Son olarak da, henüz 6 ay önce Başmüfettiş ve Bilirkişilerden oluşan 23 kişilik bir heyet tarafından kurumumun 5 yılda tüm faaliyetleri, şahsım, görevlendirdiğim Başkan Yardımcıları ve Müdürlerim ve yakınlarımıza dek ulaşan bir teftiş dönemi atlattık. Şüpheye yer verecek bir tek soru işaretinin dahi raporlarda yer almaması şahsım ve ekibimin onurudur.
Aile fertlerim, herkes gibi yaşamın her alanında yer alma hakkına sahiptir. Kılıç Ailesi olarak, ticari faaliyetler yaklaşık yüzyıla dayanmaktadır. 60 yıl önce yurtdışına gerçekleşen göç ile bu faaliyetler yurtdışına da taşınmıştır. Ailemin yüzyıla dayanan ticari faaliyetlerinin kirli algı oyunlarıyla Belediye Başkanlığı dönemimle ilişkilendirilmesi, iftiradan medet uman kirli zihniyetin son ürünüdür.
Tek amaçları, Maltepelilerle temeli güven, samimiyet ve hizmete dayanan gönül köprüsünü sarsmak. 5 yıldır zihni ve yüreği kirli bu güruh, yine ve yeniden yenilmeye ve hesap vermeye mahkum olacaktır. Haksızlık karşısında bugüne dek diz çökmedim, çökmeyeceğim.

Rant ve bireysel menfaat uğruna iftira atanların cezasını Yüce Adaletinin vereceğini biliyor, hizmet alanında ise Maltepe halkının en iyi yanıtı sandığa yansıtacağına inandığımı belirtirken, bu konuda kirli zihniyete karşı hukuki haklarımı kullanmak üzere harekete geçtiğimi kamuoyunun bilgilerine sunuyorum.”dedi.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Ali, Kılıç, ;, Haksızlık, karşısında, bugüne, dek, diz, çökmedim,, çökmeyeceğim.,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');