İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 11:43 Bu haber 999 kez okundu
 
Anarşist tutuklu kazandı
- Haberi
Anarşist tutuklu kazandı

Tutuklu bulunduğu İzmir 3 No’lu T Tipi Cezaevi’nde 81 gündür açlık grevinde olan Şevket Aslan’ın talepleri kabul edildi.

Anarşist tutuklu Şevket Aslan, cezaevinde yaşanan baskıya ve uygulanan yasaklara karşı 21 Kasım 2017 ‘den bu yana sürdürdüğü süresiz – dönüşümsüz açlık grevi grevi bugün kazanımla sonuçlandı.

İzmir 3 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Aslan’ın haftalık telefon görüş günü olan bugün ailesini arayarak telefonla bilgi vererek taleplerinin karşılandığını söyledi.

Aslan, hapishane yönetiminin kendisinin bir başka anarşist tutukluyla kalmasının sağlanacağını, bu sebeple Balıkesir Bandırma’ya sevkinin gerçekleştireceğini belirtmesi üzerine açlık eylemini sonlandırdı.

Aslan, durumla ilgili ayrıntılı bilgiyi çektiği faksla avukatına bildirdiğini belirtmesine rağmen Av. Gökhan Soysal eline henüz geçen bir faksın olmadığını söyledi.

Ancak Soysal, haftanın bir günü hapishanelerin faks çektiğini belirterek bunun normal karşılanabileceğini ifade etti.

Şevket Aslan’ın sevkinin bu hafta içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Karınca

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Anarşist, tutuklu, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');