İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 10:14 Bu haber 915 kez okundu
 
Arıza, deprem ve sabotaja karşı mobil santraller geliyor
İstanbul’da elektrik kesintileri ve arızalara karşı 6 mobil elektrik santralı kurulacak. Mobil santraller depremde ve sabit enerji nakil hatlarına sabotaj durumunda da kullanılacak.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Arıza, deprem ve sabotaja karşı mobil santraller geliyor

İstanbul’da en fazla enerji tüketiminin yaşandığı bölgelerde elektrik sıkıntılarını azaltmak için önlemler alındı. Bu kapsamda Elektrik Üretim A.Ş. (EUAŞ), İstanbul’da Treyler Mobil Elektrik Santralları kurmak için harekete geçti. İstanbul ilinde 3 Avrupa ve  3 Anadolu Yakası olmak üzere 6 nokta belirlendi seçildi.

189 milyon liraya mal  olan mobil santrallar anadolu yakasında Ümraniye, Ataşehir, Sancaktepe ve avrupa yakasında Esenler,  B.Çekmece, Eyüpsultan  ilçelerinde hayata geçirilecek...

 

 

Maliyeti 189 milyon lira
 
 
Vatan'dan Esra Can Sınav'ın haberine göre; maliyeti 189 milyon lira olan Mobil Treyler Elektrik Santralları’nın en önemli özelliği kısa sürede kurularak hayata geçirilmesi. Mobil elektrik santralları 1-2 gün içerisinde demontajı yapıldıktan sonra ihtiyaç duyulan başka trafo merkezlerine taşınabilecek. Elektrik ihtiyacı duyulan trafo merkezlerine nakledilerek çalıştıracak mobil elektrik santralları olumsuz hava koşulları ve her türlü çevre koşulları dikkate alınarak hayata geçirilecek. 
 
 
Doğal afet ve sabotaj olasılığına karşı
 
 
Deprem ve doğal afet durumlarında sistemden enerji almadan kendi kendine çalışabilme özelliğine sahip olan Treyler Mobil Elektrik Santralleri, beklenmeyen bir sabotaj ve olağanüstü durumlarda geniş çaplı kesintiye sebep olabilecek olağanüstü durumlarda da kullanılabilecek. Kurulacak trafo merkezlerine ek alan ihtiyacı duyulmazken, mobil santral için gerekli alan miktarı ise sadece bin 500-2 bin metrekare. 

 

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Arıza,, deprem, ve, sabotaja, karşı, mobil, santraller, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');