İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 13:16 Bu haber 1618 kez okundu
 
Artık tepki göstermek bile suç
Ecevit’in vefatının 14’üncü yılında konuşan yazar kasa eylemcisi Çakmak “Ecevit vatandaşın halinden anlardı. Olaydan sonra defalarca benimle görüşüp çözüm aradı. Şimdi böyle bir şey yapsak provokatör oluruz” dedi
- Haberi
Artık tepki göstermek bile suç

Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde doların 1 lira 20 kuruşa çıkması üzerine Başbakanlık önünde yazar kasa atan esnaf Ahmet Çakmak BirGün’e konuştu.

Vefatının 14’üncü yıldönümünde kendisini andığını belirten Çakmak “Ecevit vatandaşın halinden anlardı, çözüm arardı. Şimdi servis şoförü evine ekmek götüremediğini söylediğinde ‘abartıyorsun’ al çay iç rahatla deniyor” dedi.

“Ecevit’in iyiliğinden başka bir şey görmedim” diyen Çakmak şu ifadeleri kullandı: “Nasıl yardımcı olabileceğine dair kaç defa görüştü benimle. Çözüm üretmeye çalışıyordu. Ben o zaman esnaftım, şimdi emekliyim. Batmış, bitmiş vaziyetteyim. Ben yazar kasa atınca bana terörist demedi, provakatör demedi, çözüm aradı. Şimdi insanlar tutuklanma korkusuyla konuşamıyorlar bile.”

Asgari ücretlilerin ve emeklilerin yoksulluk içinde olduğunu vurgulayan Çakmak şöyle konuştu: “2 ay önce 36-37 liraya aldığım çiçek yağını şimdi 58-59 liraya alıyorum. Şu anda halimden memnunun diyen insan asgari ücretli ya da emekli değildir.”

***

Kabri başında anıldı

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit vefatının 14’üncü yıldönümünde Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Törene, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Ali Öztunç, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, CHP Milletvekilleri ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar katıldı.

Kaynak: (ÇHA) - Birgün Gazetesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Artık, tepki, göstermek, bile, suç,
Yorumlar
Haber Yazılımı