İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 11:30 Bu haber 1573 kez okundu
 
Ataşehir Belediyesi kanserle mücadelesine devam ediyor
Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi, kanser ve kemik erimesi konusunda ücretsiz hizmetlerine devam ediyor.
- Haberi
Ataşehir Belediyesi kanserle mücadelesine devam ediyor

2015 yılında açılan Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 12 bin kadın kanser tetkiki yaptırdı. Son teknoloji cihazlarıyla sağlık hizmeti sunan merkez özellikle meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile mücadele ediyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ‘Sağlıklı Bireyler, Mutlu Ataşehir’ sloganıyla hayata geçirdiği merkezde, her kadının meme sağlığı açısından düzenli periyotlarda kontroller yaptırması, belli zamanlarda kendilerini muayene etmeleri ve özellikle erken teşhisin önemi üzerine bilgilendirme de yapılıyor.

 

 

Kanser ve kemik erimesinde ücretsiz erken teşhis

 

Vatandaşlar, herhangi bir ücret ödemeden gerekli kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra Genel Cerrahi ve Kadın Doğum Uzmanı tarafından muayene ediliyor. Gerek görülmesi halinde ise ilgili tetkiklerin yapılması sağlanıyor. Görüntüleme işleminden sonra yapılan değerlendirmeye göre hasta tam donanımlı bir hastaneye yönlendiriliyor.

 

Ayrıca bu merkezde, ilerleyen yaşlarda sağlık sorunu olarak karışımıza çıkan kemik erimesinin (Osteoporoz) erken teşhis ve tanısı için de hizmet veriliyor.

 

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Ataşehir, Belediyesi, kanserle, mücadelesine, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');