İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 11:39 Bu haber 1676 kez okundu
 
Ataşehir'de elektronik atıktan, 'money' kazanma dönemi
Ataşehir Belediyesi, Elday Ve Exıtcom’un ortaklaşa gerçekleştirdiği projeyle kullanılmayan elektronik eşyalar Migros Mağazalarında toplanacak. Proje, Pilot Bölge seçilen Ataşehir’deki Migros Mağazalarında 15 Mart’ta başlayıp, 1 yıl sürecek
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Ataşehir'de elektronik atıktan, 'money' kazanma dönemi

ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği İktisadi İşletmesi),  Ataşehir Belediyesi ve Exitcom, Migros mağazalarında, elektronik eşyaların toplanması için ortak bir protokol imzaladılar. Kullanılmayan elektronik eşyalarını Migros mağazalarına teslim edenler, Money puan kazanacak ve bunları alışverişlerinde harcayabilecekler. Proje, 15 Mart’ta başlayıp 1 yıl boyunca, pilot bölge seçilen Ataşehir’deki Migros Mağazalarında geçerli olacak.

 

“Dönüştür Doğa kazansın Moneyler katlansın” sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Ataşehir’de bulunan Migros mağazalarına, atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanabilmesi için konteynırlar konulacak. Vatandaşlar, ömrü dolmuş veya atık haline gelen elektrikli ve elektronik eşyaları Migros mağazalarındaki konteynırlara atacaklar ve getirdikleri atıklar için Money Puan kazanacaklar. Bu puanlar atıklarını getiren müşterilerin Money Club kartına yüklenecek ve Migros mağazalarından yapılan alışverişlerde kullanılabilecek.

Uygulama kapsamında küçük ev aletleri ve bilişim cihazları Migros mağazalarındaki konteynırlara bırakılırken; televizyon, monitör, buzdolabı, ocak ve klima gibi büyük elektrikli ve elektronik aletler Ataşehir Belediyesi’nin ilan edeceği gün ve saatlerde ilçe sınırları içindeki toplama noktasına getirilecek.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör:
Etiketler: Ataşehir'de, elektronik, atıktan,, 'money', kazanma, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');