İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 15:21 Bu haber 1444 kez okundu
 
Ataşehirli kadınlar el emeklerini satacak
Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde (AKAGİM) eğitim alan kadınların el emeklerini sergileyip satabilecekleri Ata Butik açıldı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Ataşehirli kadınlar el emeklerini satacak

İstanbul- AKAGİM’de üretim yapan, ortak ofiste şirket faaliyetlerini yürüten, aldığı eğitimler sonrasında iş planı dosyasını KOSGEB'e sunan ve aynı zamanda ilçe genelinde bulunan Ataşehirli kadınlar, ürettikleri el emeği göz nuru örgü, takı, süsleme, işleme ve resim gibi ürünlerini artık Ata Butik’te satabilecekler. Aynı zamanda aile bütçesine de bu sayede katkı sağlayacaklar.

Küçükbakkalköy Prestij Caddesi üzerinde camekânlı bir alanda kurulan Ata Butik, Pazar ve Pazartesi günleri hariç saat 10.30-19.00 arasında açık olacak.

Ataşehir’de yaşayan ve üretim yapan kadınların, ürünlerini satarak gelir elde etmesini sağlayan bu projede; ürün çeşitliliğinin çoğaltılması ve herkesin faydalanabilmesi amacıyla Ata Butik dönüşümlü olarak kullanılacak.

Ataşehir’de yaşayarak el emekleriyle üretim yapan kadınlar, vergi dairesinden alacakları vergi muafiyet belgesi ve kimlikleriyle beraber Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi'ne gelerek stant açmak için başvuruda bulunabilirler.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Ataşehirli, kadınlar, el, emeklerini, satacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');