İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:34 Bu haber 4867 kez okundu
 
Avukat Hayri Yaman'ın cenazesi ikindide
Avcılar'da intihar sonucu yaşamını yitiren, CHP milletvekili aday adayı Av. Hayri Yaman'ın 6 Ağustos Pazartesi (bugün) ikindide Garip Dede Cemevi’nde yapılacak törenden sonra Esenyurt Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.
Gündem-Cemiyet Haberi
Avukat Hayri Yaman'ın cenazesi ikindide

TELEFONLARA ÇIKMAYINCA ARKADAŞLARI EVİNE GİTTİ

 

İstanbul Avcılar’da avukat Hayri Yaman, evinde bileklerini keserek yaşamına son verdi. Avukat Yaman’ın sosyal medyadaki hesabından kırdığı arkadaşlarından özür dilediği ve ‘Büyük gün 5 Ağustos’ yazdığı belirlendi.


Merkez Mahallesi’ndeki evinde eşinden ayrı yaşayan Avukat Hayri Yaman’a aramalarına rağmen ulaşamayan tanıdıkları bugün evine gitti. Evde kapıyı açan olmayınca polise haber verildi. Gelen görevlilerin nezaretinde açılan evde Avukat Hayri Yaman’ın iki bileğini keserek yaşamına son verdiği ortaya çıktı. Yaman’ın yaşamına son vermeden birkaç gün önce sosyal medyadaki hesabında “5 Ağustos Büyük Gün…”, "Bu güne kadar kırdığım, üzdüğüm her kim olduysa hepsinden özür diliyorum. Bu yaşamda kırmaya, üzmeye değmez” ve “Son diyeceğim ve isteğim bu ülkeyi kurtarmak için tüm cumhuriyetçiler birleşerek yeni bir hareket parti kurmalılar..” yazdığı belirlendi.


İntihar etmeden önce bir not bırakan avukat Yaman’ın cenazesinin annesinin mezarının yanına gömülmesini istediği ifade edildi.

 

HAYRİ YAMAN KİMDİR ?

 

1964'de Tunceli Pülümür doğumlu.  Eğitimini  İstanbul’da tamamlayan ve uzun yıllardan beri Avcılar’da ikamet eden iki çocuk sahibi Hayri Yaman, 29 yıldır serbest Avukatlık yapmaktaydı ve İstanbul Barosunun Küçükçekmece Bölge Temsilcisi idi. Yaman, eski Biz Kaç Kişiyiz Platformu Avcılar İlçe Yöneticisi ve eski İşçi Partisi Avcılar İlçe Başkanı idi. 

Blog yazarlığı da yapan Hayri Yaman 2011 yılındaki bir makalesini şu satırlarla bitiriyordu:

"Mustafa Kemal'in tavrını alma zamanıdır. Mustafa Kemal gibi olmak zamanıdır. Bu karanlık gidişat ancak ve ancak, Faşizme karşı birleşik ve kararlı bir mücadele ile durdurulabilir. CHP dışındaki kesimlere de bir çağrım var, bugünün görevi, CHP'yi CHP liderini yıpratmak, karalamak değildir. Artık bu anlayışlarınızı terk ediniz, ortak paydalarımızı, tam bağımsızlığı, demokratik ve laik bir Türkiye vurgusunu öne çıkarmanın zamanıdır."

Yazının tamamı için TIKLAYINIZ:

 


 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör:
Etiketler: Avukat, Hayri, Yaman'ın, cenazesi, ikindide,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');