İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:19 Bu haber 792 kez okundu
 
AYLA'NIN BABASI ÖLDÜ
"Ayla" filmiyle öyküsü beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği yaşamını yitirdi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
AYLA'NIN BABASI ÖLDÜ

Ayla filmi ile milyonlarca kişinin tanıdığı Süleyman Dilbirliği'nden sevenlerini yıkan haber geldi.Dilbirliği, tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Peki Ayla filminin esin kaynağı Süleyman Dilbirliği kimdir?

Türkiye'den Kore'ye 1950 yılında giden askerler arasında olan ve küçük bir kız çocuğuna savaş sırasında hem anne hem baba olan Süleyman Dilbirliği, hakkında çekilen belgesel ve filmler sayesinde Türkiye ve dünyada tanınmıştı. İyiliğiyle ve küçücük bir kız çocuğu için kendi hayatından bile vazgeçtiği hayat hikayesiyle tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Süleyman Amca, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu. Dilbirliği bugün hayatını kaybetti.

EUNJA KİM'DEN SÜLEYMAN DİLBİRLİĞİ AÇIKLAMASI

Koreli Eunja Kim, manevi babası Süleyman Dilbirliği hakkında "Ömrümü hep onu özleyerek geçirdim. Ondan ayrı yılların ardından tekrar görüştüğümüzde çok yeni duygular yaşadım ve çok mutlu oldum. Harika duygular yaşadım. 2010 yılında kavuştuk ve ondan sonra iki üç defa daha buluştuk, buluşmadığımız yıllarda ise birbirimize mektuplar yazdık" demişti.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Oktay Kartal
Etiketler: AYLA'NIN, BABASI, ÖLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}