İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 09:51 Bu haber 915 kez okundu
 
Bankta İki Kişi Adlı Tiyatro Oyunu Kartal'da Sahnelendi
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Şubat Ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Bankta İki Kişi ” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Bankta İki Kişi Adlı Tiyatro Oyunu Kartal'da Sahnelendi

Bir şehir parkında bir adam ve bir kadının karşılaşması ve sonrasında yaşananların sahnelendiği oyuna Kartallılar ilgi gösterdi.

 

Tiyatro Pas tarafından sahnelenen “Bankta İki Kişi ” adlı tek perdelik trajikomik tiyatro oyunu, Kartallıların büyük beğenisini kazandı. Alexander Gelman tarafından yazılan ve Caner Bilginer’in yönettiği oyunda Sevtap Çapan ve Murat Batıkan Avcı rol aldı. Şehir parkında karşılaşan bir adam ve bir kadının bundan sonra yaşadıklarını ve adamın kadına sürekli yalan söylemesini konu alan oyunda gerçeklerle yalanların yer değiştirmesi konu alındı. İki kişinin karşılıklı olarak üstünlük gösterme ve karşılıklı içtenliğe geçiş çabasını trajikomik bir dille anlatan oyunda birbirleri hakkında bütün acı gerçekleri öğrendikten sonra karşılıklı sempati duyan iki insanın yakınlaşması seyirciye aktarıldı.

Kaynak: Editör: Hasan Demir
Etiketler: Bankta, İki, Kişi, Adlı, Tiyatro, Oyunu, Kartal'da, Sahnelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}