İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 17:05 Bu haber 1041 kez okundu
 
Başbakan: Taksicilerden de yüzde 1. 5 alabiliriz
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nca Maltepe Sahil Etkinlik Alanı'nda düzenlenen "Maltepe Sahur Programı"nda taksicilere hitap etti. Başbakan Yıldırım " "Uber diye bir şey türedi. Cumhurbaşkanımızın açık talimatı var. Bu ülkede vergi mükellefi olmayan hiç kimse iş yapamaz." dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
Başbakan: Taksicilerden de yüzde 1. 5 alabiliriz

ISTANBUL-(AA)-

Başbakan Yıldırım, "Uber" diye bir şey türediğini dile getirerek, "Bakın, Cumhurbaşkanımızın açık talimatı var. Bu ülkede hiç kimse bedavadan para kazanamaz. Yasal olmayan yoldan ticaret yapamaz. İstediği kadar teknolojisi olsun. İster uzaydan internet kullansın, ister kablodan kullansın. Burada vergi mükellefi olmayan hiç kimse iş yapamaz. Bu kadar net. Ayrıca taksiciler, küçük esnaf, 750 bin kişi basit usulde vergilendirmeye tabi. Bundan taksiciler de yararlanıyor. Şimdi halk otobüslerine bir uygulama getirdik. O uygulama nedir? KDV kolaylığı. Yani bütün ciro üzerinden yüzde 1,5 ödediği zaman başka hiçbir şey istemiyoruz. İstiyorsanız taksiye de bunu getiririz. Yani bütün gösterdiğiniz matrah üzerinden yüzde 1,5 ödediğiniz zaman başkaca bir hesap, kitap, 'az kazandın', 'çok kazandın' demek yok. Hayırlı, uğurlu olsun." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakan:, Taksicilerden, de, yüzde, 1., 5, alabiliriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');