İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 11:35 Bu haber 1944 kez okundu
 
"Başıbüyük'te mağduriyet yok"
Basında çıkan haberler üzerine, Maltepe Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi

KAMUOYUNA DUYURU
Başıbüyük Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada dile getirilen tüm söylem ve açıklamalar, eksik ve çarpıtmaya yöneliktir.

Başıbüyük Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Maltepe Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde, planlandığı şeklinde devam etmektedir. 300 konutluk 1. Etap (42. parsel) proje çalışması kapsamında, hak sahiplerine protokol ve muvafakatname uyarınca, mevcut bağımsız bölümlerine (konutlarına) karşılık aynı sayıda konut verilmiştir. Hiçbir hak sahibinin konut alacağının iptali söz konusu değildir. Yapılan işlem, 9 hak sahibinin arta kalan küçük miktarlı para alacaklarının kendilerine güncellenmiş olarak iade edilmesinden ibarettir. Öncesinde de, 3 hak sahibine TOKİ tarafından para iadesi yapılmıştır. Hiçbir şekilde herhangi bir hak sahibinin mağduriyeti söz konusu değildir. Başıbüyük Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi kapsamında 2. Etap (49 parsel) alanında 305 konutluk yeni projemizin inşaatı hızla devam etmektedir.

Bu nedenle, sosyal medya aracılığıyla kurumumuzu ve diğer kurumları karalamaya yönelik haber ve yayınlara itibar edilmemesi önemle duyurulur. Saygılarımızla.

MALTEPE BELEDİYESİ

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Oktay Kartal
Etiketler: "Başıbüyük'te, mağduriyet, yok",
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');