İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 16:42 Bu haber 1480 kez okundu
 
Başkan Ali Kılıç: Seçimlerde önce ‘Biz’ demeliyiz
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Altayçeşme Mahallesi'nden kadınlarla bir araya gelerek, yaklaşan erken genel seçim ve Cumhurbaşkanı seçimleri için birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Ekonomi- Politik Haberi
Başkan Ali Kılıç: Seçimlerde önce ‘Biz’ demeliyiz

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mahalle buluşmaları kapsamında Altayçeşme Mahallesi kadınlarıyla kahvaltıda buluştu. Kadınların sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarının önemini her fırsatta dile getiren Kılıç, toplantıyı da Kadın Girişimcilik Mutfağı’nda yaptı.

 

Kılıç, “Maltepe’mizi daha aydınlık günlere taşımak için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Önümüzde yaklaşan erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Sen, ben demeden önce ‘Biz’ demeli ve toplum çıkarlarını ön planda tutmalıyız. Kardeşi, kardeşe kırdıran zihniyetten uzak durmalıyız. İster bana oy verin ister vermeyin, hepiniz insan olduğunuz için başımın tacısınız. Biz insana hizmeti Hakk’a hizmet sayan anlayıştan geliyoruz” diye konuştu.

 

“Anadolu’nun bir kapısı aydınlığa, diğeri karanlığa açılıyor”

 

Anadolu kadınına güvendiğini vurgulayan Başkan Kılıç, şunları kaydetti: “Kadınlar isterse, en büyük devrimlerin altına imza atarlar. Anadolu’nun anahtarı siz kadın kardeşlerimizdedir. Anadolu’nun iki anahtarı var. Bir anahtarla kapıyı açınca, karanlık bir Türkiye göreceksiniz. Diğer bir anahtarla kapıyı açtığınızda, Mustafa Kemal’in gözleri gibi parlayan, aydınlık bir Türkiye göreceksiniz. Hiç kimsenin cinsiyetinden, ırkından, kültüründen, doğduğu topraklardan ötürü dışlanmadığı, insan olarak yaşadığı, gök kubbenin altında bayrağımızın dalgalandığı bir ülke düşleyerek hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

 

Bostancı Sahil’deki iskele Maltepe’ye gelecek

 

Fındıklı ve Girne Mahalleleri'nde 2 yeni kreş açılacağını duyuran Kılıç, 22 maddelik seçim deklarasyonu yayınladığını ve bu deklarasyonda, 18 mahallenin 18’ine de kreş açacağının sözünü verdiğini vurguladı. Başkan Kılıç ayrıca, Bostancı Sahil’deki iskelenin kalkacağını ve iskelenin Maltepe Sahil’e geleceğinin de müjdesini verdi. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Başkan, Ali, Kılıç:, Seçimlerde, önce, ‘Biz’, demeliyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');