İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 13:37 Bu haber 1352 kez okundu
 
Başkan, askerlere kına yaktı
Maltepe’de bir günlük temsili askerlik görevini yapmaları amacıyla ilçe belediyesi önünden bir araya gelen 5 engelli genç, kına yakılarak, halaylar eşliğinde askere uğurlandı. Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın bizzat kınalarını yaktığı gençler, “En büyük asker bizim asker” sloganlarıyla askerliklerini yapacakları Maltepe İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na teslim oldu.
Ekonomi- Politik Haberi
Başkan, askerlere kına yaktı

 

İlçe belediyesi önünde düzenlenen törene Başkan Kılıç’ın yanı sıra, engelli gençler ve aileleri de katıldı. Oldukça heyecanlı oldukları görülen gençlerin boyunlarına künyelerini de Başkan Kılıç taktı. Engelli gençler, “En büyük asker bizim asker” pankartının arkasında Başkan Kılıç’la birlikte ilk asker selamlamalarını da yaptı. 

 

DUYGU DOLU ANLAR…

 

Engelli gençlerin askerlik yapması amacıyla anlamlı bir programa imza attıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Burada oldukça duygu yüklü bir program gerçekleştiriyoruz. Peygamber ocağı olarak bilinen asker ocağına, tüm engelleri aşmalarını her zaman temenni ettiğimiz ve bu yönde çalışmalar yaptığımız sevgili kardeşlerimi uğurluyorum. Bugün komutanları onları teslim alacaklar. Güzel askerlik anılarıyla tekrar aramıza dönecekler. Güle güle gidin, güle güle gelin” dedi.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Başkan,, askerlere, kına, yaktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');