İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepeli Down Sendromlu Çalışan Gençler Umut Veriyor
Maltepeli Down Sendromlu Çalışan Gençler Umut Veriyor
Kadıköy’de lüks sitede soygun
Kadıköy’de lüks sitede soygun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ataşehir'de 4 Bin 520 Öğrenciye  Sıfır Atık Eğitimi Verildi
Ataşehir'de 4 Bin 520 Öğrenciye Sıfır Atık Eğitimi Verildi
Kartal Belediyesi'nden Cami ve Türbelere Ramazan Ziyareti
Kartal Belediyesi'nden Cami ve Türbelere Ramazan Ziyareti
Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 15:35 Bu haber 439 kez okundu
 
Başkan Gökhan Yüksel İlk İftarını Vatandaşlarla Yaptı
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ramazan Ayı’nın ilk iftarını Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlar ile birlikte yaptı.
Gündem-Cemiyet Haberi
Başkan Gökhan Yüksel İlk İftarını Vatandaşlarla Yaptı

Hürriyet Mahallesi Taceddin Özgüden Parkı’nda düzenlenen iftar programına; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetimi, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Tok ve İlçe Yönetimi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

 

Yüzlerce Kartallı ailenin katıldığı iftarda Başkan Gökhan Yüksel, vatandaşlar ile birlikte orucunu açtı ve dua etti. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Başkan Gökhan Yüksel, iftar sonrasında vatandaşlar ile sohbet etti ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İftar programının ardından, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ramazan Ayı programları kapsamındaki etkinliklere geçildi. Taceddin Özgüden Parkı önüne kurulan sahnede vatandaşlar; Tasavvuf Müziği Konseri, Semazen Gösterisi ve “Acele Eş Aranıyor” adlı orta oyununu izledi. Temponun hiç düşmediği etkinlikler boyunca vatandaşlar Ramazan Ayı’nın heyacınını doyasıya yaşadı.

 

Kartal’ın 20 Farklı Noktasında İftar Yemeği

 

Kartal Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar sofralarını mahallelere kurdu. Kartal'ın 20 farklı noktasında kurulan iftar sofraları, Ramazan Ayı boyunca binlerce kişiye iftar vermeyi hedefliyor. Kartal Belediyesi, Ramazan Ayı süresince düzenleyeceği etkinliklerle de Ramazan Ayı’nı renklendirmeyi planlıyor. Günlük ve steril koşullarda yapılan yemekler, Kartallıların iftarına eşlik ediyor. Vatandaşın buluştuğu iftar sofraları, tek merkez yerine, farklı mahallelerde kurulan sofralarla vatandaşa ulaşıyor.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Başkan, Gökhan, Yüksel, İlk, İftarını, Vatandaşlarla, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı