İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 16:01 Bu haber 2260 kez okundu
 
Belediyeden sokak hayvanlarına kulübe
Maltepe Belediyesi, sokak hayvanlarının soğuklardan korunabilmesi amacıyla 80 kulübe yaparak, ilçenin belli noktalara yerleştirdi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Belediyeden sokak hayvanlarına kulübe

Maltepe Belediyesi, kış şartlarına uygun olarak hazırladığı80kedi evi ve köpek kulübesini, parklara, muhtarlık önlerine ve ormanlık alanlara yerleştirdi. Özel bir sigorta şirketinin de destek verdiği çalışmalarda,kedi evi aynı anda 5 kedi, köpek kulübeleriyse aynı anda 2 köpek kalabilecek şekilde tasarlandı.  OSB adı verilen yapı malzemesiyle donatılan ve nefes alabilen ithal ahşap boyasıyla rengarenk boyanan kulübeler, su geçirmeyecek biçimde dizayn edildi. Kulübelerin büyük bir kısmı çalınmalara karşı, metal ankraj yapılarak betonlandı.

“ONLAR ÜŞÜRSE YÜREĞİMİZ DONAR”

Kedi evi ve köpek kulübesinin yapımına devam edeceklerini ifade eden belediye yetkilileri, sokak hayvanları için mama desteklerinin süreceğini de söyledi. Çalışmalarla ilgili konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, şunları kaydetti:  “Sokaktaki can dostlarımızı soğuğun etkisini htirmeye başladığı şu günlerde evsiz bırakmak istemedik. Elimizden geldiğince onlara yönelik sıcak yuvalar hazırladık. Zamanla kulübe sayılarımız da artacak.Yeterli olmasa da her sene, ortalama 100 kulübeyi hayvanlarımız için üretiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde,sokakta yaşayan can dostlarımız için daha farklı hizmetleri,imkanımız ölçüsünde sunmaya çalışacağız. Onlar bizim can yoldaşımız, onlar üşürse bizim yüreğimiz donar.”

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Belediyeden, sokak, hayvanlarına, kulübe,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');