İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İstanbul'da Zemin Çatlıyor!
İstanbul'da Zemin Çatlıyor!
İstanbul’a resimlerle yolculuk
İstanbul’a resimlerle yolculuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Ali Kılıç: “Hep birlikte ayağa kalkmalıyız”
Başkan Ali Kılıç: “Hep birlikte ayağa kalkmalıyız”
TKP ; Aynı Gemide değiliz.
TKP ; Aynı Gemide değiliz.
Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 14:56 Bu haber 1586 kez okundu
 
Bölge Dernekleri ; “Yetki veriyoruz. Sizinleyiz ''
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Pazar mesaisinde Ordulu kadınlarla bir araya geldi. Kılıç’ı coşkulu bir kalabalığın karşıladığı buluşmada Ordulu kadınlar bir dönem daha Ali Kılıç ile yola devam edeceklerini açıkladı.
- Haberi
Bölge Dernekleri  ; “Yetki veriyoruz. Sizinleyiz ''

Ordu İli Akkuş İlçesi Boğmalık Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen, tüm Ordulu ve Akkuşlu kadınları buluşturan etkinlikte Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yoğun ilgi vardı. Etkinlikte konuşan Başkan Ali Kılıç; “Maltepe’de 5 yıllık görev süremizde kadının sosyal yaşama daha çok katılması, ekonomik özgürlüğüne kavuşması için önemli çalışmalar yaptık. 13 tane kreş açtık. Kreşlerimize çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet eden kadınlar, iş hayatına daha kolay atılıyor, sosyal yaşama daha çok katılıyor. Bir de Kadın Girişimcilik Mutfağı projemizi hayata geçirdik. Burada yüzlerce kadına kurs ve sertifika verdik. Kendi iş yerlerini açmalarına, ekonomik anlamda daha özgür bireyler olmalarına katkı sunduk” dedi.

KILIÇLA BİR DÖNEM DAHA

Kılıç, 5 yıldaki hizmetleriyle Maltepe’yi Türkiye’nin en iyi 10’uncu, İstanbul’un en iyi 4’üncü ilçesi yaptıklarını vurguladı. “Bu başarımızı siz değerli Maltepeli kadınlara borçluyum. Çünkü bir şeye kadın eli değiyorsa orası güzelleşir. Bir 5 yıl daha siz değerli Ordulu hemşehrilerimizden destek istiyorum. Bir 5 yıl daha dayatan değil danışan bir anlayışla, kimseyi ötekileştirmeyen halka dokunan, projelerimizi devam ettirmek için, Biraz Yunus Emre’nin biraz Hacı Bektaş Veli’nin, Hz. Mevlana’nın Anadolu hümanizmiyle herkesi kucaklayan anlayışla Maltepe’yi yönetmek için bir dönem daha yetki veriyor musunuz?” diye soran Kılıç’a alkışlarla destek veren kadınlar hep bir ağızdan “Yetki veriyoruz. Seninleyiz Ali Başkan” dedi.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Bölge, Dernekleri, , ;, “Yetki, veriyoruz., Sizinleyiz, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı