İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:01 Bu haber 246 kez okundu
 
Botoks Ankara’da En Çok Tercih Edilen Güzellik Uygulaması Oldu
Botoks Ankara’da En Çok Tercih Edilen Güzellik Uygulaması Oldu
Sağlık & Çevre & Yaşam Haberi
Botoks Ankara’da En Çok Tercih Edilen Güzellik Uygulaması Oldu

Başta kadınlar olmak üzere kozmetik alanında görüntüye önem verenlerin en çok tercih ettiği uygulama botokstur. Mimik çizgileri, yüz ve yüz çevresinde olan kırışıklıklar, çizgiler için tedavisi niteliğindedir. Peki ya nedir bu botoks uygulaması? Herkese uygulanır mı? Nasıl uygulanır? Etkisi ne kadar sürer? Botoks Ankara doktoru Dr. Buket Yıldırım botoksa dair Merak edilen her şeyi bu haberde açıkladı..

Kısa sürede tamamlandığı için kozmetik alanında en sık başvurulan cilde canlılık kazandıran, bir zararlı etkisi bulunmayan botoks, genellikle yüz bölgelerinde çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama alanlarına bakacak olursak;

  • Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar,
  • Kaz ayakları,
  • Kaşların arasındaki çizgi ve kırışıklıklar,
  • Alın çizgileri,
  • Boyunda dik çizgiler şeklinde oluşan bantlar,

Genellikle botoks kelimesi kullanıldığında insanların göözünde fazlasıyla büyütülmektedir. Ancak işin detayına inildiğinde gayet basit ve kısa süren bir uygulamadır. İnce uçlu ve küçük iğneler kullanılarak ve özel hazırlanan formül ile protein yapılı içerik olan bu uygulama kas içine enjekte edilmektedir. Bu enjekte işlemi birden hepsi yapılmamaktadır. Yavaş yavaş dozlarla yapılarak işlemin doğru oluşumunu sağlar. Kişinin problemine göre seans sayısı, uygulama sırasında kullanılacak doz miktarı hastaya özel kullanılmalıdır ki doğru işlem yapılsın. Bütün bu olanlardan sonra 15 dakika sürecek olan enjeksiyon işlemi her şey bitmiş olur. Uygulama, normal hayatınıza olumsuz bir etki yaratmaz ve yapıldıktan sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yazılardan da anlaşıldığı gibi gün içerisinde sadece 15-20 dakikanızı ayırarak bu işlem yapılabilmektedir.

 

Botoks Nasıl Etki Eder, Ne İşe Yarar?

Botoks, sinirlerin ve kasların iletişimini kesilmesini sağlamaktadır. Böylece kaslar tepki veremez hale gelmektedir. Mimik bölgesine uygulandığı için kaslar arasındaki bağ kopar ve bu şekilde iletim olmadığından dolayı kasılma asla meydana gelmemektedir. Bu sayede kırışıklar, mimik çizgileri hafiflemektedir. Mimik çizgileri ve kırışıklıkların üzerinde olumlu etkisi olan botoks bu yüzden kozmetik alanda bu kadar çok kullanılır sebebinden biridir.

Botoks Nasıl Uygulanır ve Yan Etkisi Var Mıdır?

Botoks enjeksiyonu sonrasında etki hemen ortaya çıkmamaktadır. Bu süre 3 – 4 günü bulur. Tamamen kendini belli etme süresi ise ortalama bir haftayı bulmakadır. Bu bütün botokslar için böyle değildir. Kişiden kişiye, uygulanan dozdan doza fark gösterebilmektedir. Yapılan botoks ortalama 4 – 6 ay kadar etkisini göstermektedir. Sonrasında ise botoks etkisi ortadan kalkmaya başlar ve kaslar yeniden aktif hale gelmeye başlar. Busürede de kırışıklıklar da belirginleşmeye başlar. Botoksun hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Botoks dünyada milyonlarca insana yapılmış olması da güvenirliği arttırmaktadır.

 

 

Botoks Ankara ‘da Oldukça Yoğun Talep Edilen Bir Ameliyatsız Estetik Uygulaması Haline Geldi

Botoks Ankara ve civar bölgelerde kadınların ve erkeklerin başvurduğu estetik uygulamalarından birisidir. Daima genç kalmak ve yaşlanmanın izlelerini gidermek isteyenler ise sık sık botoks seanslarını tekrarlatıyor. Ankara Botoks alanında adından sıkça söz ettiren Dr. Buket Yıldırım ise kozmetik ve çeşitli sağlık problemlerine botoks mucizesi ile başarıyla yanıt veriyor.

Botoks için hakkında merak edilen birçok bilgiyi sizlere vermeye çalıştık. Daha fazla detay istiyorsanız ya da kafanıza takılan bir soru işareti var ise ya da sormak istediğiniz sorular var ise Op. Dr. Buket Yıldırım’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz veya kendisi ile iletişime geçip detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Botoks, Ankara’da, En, Çok, Tercih, Edilen, Güzellik, Uygulaması, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı