İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 13:52 Bu haber 2490 kez okundu
 
Bugün Dünya Penguenler Günü
Bugün Dünya Penguen Günü. Küresel ısınma ve endüstriyel balıkçılığın tehdidi altındaki sevimli dostlarımızı anımsamak için iyi bir gün.
(ÖZEL) Haberi
Bugün Dünya Penguenler Günü

Peki temel besin kaynakları ve yaşam alanları tehdit altındaki penguenleri ne kadar tanıyoruz? İşte size penguenlerle ilgili birkaç ilginç bilgi.

 

Penguenler, uçamayan bir kuş grubudur ve Güney Yarım Küre’nin 45-60’ıncı paralelleri arasında bulunan bölgede yaşarlar. Bilimsel raporlar 16-19 farklı penguen türünün olduğunu göstermektedir ve tüm bu türler hep birlikte en büyük uçamayan kuşlar grubunu oluştururlar.

 

Tüylü dostlarımız penguenler sadece mükemmel yüzücüler değil aynı zamanda dünya çapında dalgıçlardır. Karada son derece tuhaf, hatta komik görünseler de suyun içinde zarif ve ihtişamlı görünürler.

 

Bulunan fosiller dinozorların soyu tükenmeden önce dünyada 1.5 metre uzunluğunda penguenler olduğunu ortaya koyuyor.

 

marmaracagdas.com okuyucusu , gezegendeki en sıradışı canlılardan biri olan penguenlerin desteğinize ihtiyacı var. Greenpeace Dergi’ye abone olarak  örgütün kampanyalarını daha fazla kişiye ulaştırmak  için  destek olabilirsiniz.

 

Maddi destek veremeyeceğini düşünüyorsan buraya tıklayarak Greenpeace  kampanyasını paylaşabilir, sesinin  daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kaynak: Onur Aylı/Greenpeace/Dijital Kampanya Sorumlusu

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Bugün, Dünya, Penguenler, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');