İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 15:27 Bu haber 940 kez okundu
 
Çanakkale Savaş Müzesi Kartal'da açıldı
Çanakkale Savaşı’nda savaşan askerlere ait eşyaların sergilendiği “Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi” Kartal'da kapılarını ziyaretçilerine açtı. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle açılan müze bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Çanakkale Savaş  Müzesi Kartal'da açıldı

'Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi' 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümüne sayılı günler kala Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Etkinlik Çadırı’nda kapılarını ziyaretçilere açtı. Kartal Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi işbirliğinde kurulan müzeye, açılış gününde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sergi ücretsiz gezilebiliyor. Bu sene müzede bulunan temsili şehitlikte Afrin’de şehit düşen; Koray Çalışkan, Fatih Mehmethan ve Ozan Olgun Köreke’nin adları, Çanakkale’de şehit düşen Kartallı şehitlerin adlarının yanında yer alıyor.

 

Çanakkale Savaşı’nda kullanılan mühimmat, askeri teçhizatlar, kişisel eşyalar ve daha pek çok malzeme ve belgeyi içeren müzede panolar aracılığı ile bilgi de veriliyor. Mart ayı boyunca ziyarete açık kalacak müzede sıhhiye çadırı, maket mezar taşları ve kuru ekmek ile dönemin savaş koşulları da canlandırılıyor. 

 

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör:
Etiketler: Çanakkale, Savaş, , Müzesi, Kartal'da, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');