İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 17:56 Bu haber 5449 kez okundu
 
CHP İstanbul'un sürpriz milletvekili aday adayları
Ünlü yazar Orhan Kemal'in oğlundan, Dursun Çiçek'in kızına kadar CHP İstanbul 3 bölge için aday adaylığını açıklayan isimler.
(ÖZEL) Haberi
CHP İstanbul'un sürpriz milletvekili aday adayları

Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından başvuru yapan ,Milletvekili Aday Adayları netlik kazanmaya başladı..

Cumhuriyet Halk Partisi Geçmiş dönem Kartal ilçe Başkanlığı görevi yapmış olan Kartal’lı siyasetçi Nazım Gülmez Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu..

 

  • YARSAV Kurucu Başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu  CHP İstanbul 3. Bölge'den aday adayı olduğunu açıkladı. 

 

 

  • Türk Sanat Müziği sanatçısı, siyasetçi ve şehir plancısı Özlem Ağırman, CHP'den aday adayı oldu. 2015 yılında da CHP'den aday adayı olan ancak aday listelerine giremeyen Özlem Ağırman, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 1. Bölge'den yeniden milletvekili aday adayı oldu. Ağırman, 2015 yılında Tuzla'da işyeri önündeki silahlı saldırıda öldürülen CHP eski Tuzla İlçe Başkanı Tekin Ağırman'ın eşi. “Hayat veren nağmeler” adlı bir sanat müziği albümü piyasada.

 

 

  • BJK Genel Kurul ve Divan Kurulu üyesi olan  Ali Muhittin  Tığlı, Kastamonu Toplumsal Dayanışma Platformu Genel Başkanlığını yürütmekte. CHP İstanbul eski İl başkan vekili Tığlı CHP İstanbul 3. Bölge aday adayı oldu.

 

  • Kumpas mağduru emekli albay Dursun Çiçek’in avukat kızı İrem Çiçek 24 Haziran seçimleri için İstanbul 2. bölgeden CHP’den adaylık başvurusu yaptı. Çiçek, babası CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek’in ise tekrar aday olmayacağını açıkladı.

 

  • Türkiye'nin en büyük yazarlarından Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölgeden milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

 

 

  • 16 Mart 1978 katliamı, 1 Mayıs , Metin Göktepe, Cezaevi operasyonları davaları,  Kemal Türker, Can Dündar, Erdem Gül ve Enis Berberoğlu, Sultangazi Pir Sultan Apdal Cemevi davalarının savunmanı Avukat Zeynel Öztürk 24 Haziran seçimleri için resmi başvurusunu genel merkeze yaparak İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

 

 

  • Demokratik Sol Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur’un 21 yaşındaki kızı Melis Tumer, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adaylığına başvurdu.
  •  
  • Maltepe’den Mali Müşavir, ADD Genel Merkez GYK Üyesi ve İstanbul bölge sorumlusu  Dursun Ali Toraman İstanbul 1.Bölge CHP milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

  • KHK ile ihraç edilen anayasa hukukçusu akademisyen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

 

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: CHP, İstanbul'un, sürpriz, milletvekili, aday, adayları,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');