İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 00:23 Bu haber 1076 kez okundu
 
CHP Maltepe Gençlik: Özgür Basın Susturulamaz!
Ekonomi- Politik Haberi
CHP Maltepe  Gençlik: Özgür Basın Susturulamaz!

CHP Maltepe  Gençlik Kolları 10 Ocak Çalışan  Gazeteciler  Günü'nde çok sayıda gazetecinin cezaevinde olmasını ve Olağanüstü  Hal (OHAL) uygulamalarını protesto etti.  Akşam 19.30'da  Maltepe Meydanı'nda toplanan CHP Maltepe  Gençlik Kolları'na kadın kolları ve bir grup partili de destek verdi. 

 


CHP'liler beşer kişilik sıralarla kortej oluşturarak, Beşçeşmeler'e doğru yürüyüşe  geçti. Kalabalık zaman zaman "Özgür basın susturulamaz!", "Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz!", "Gazetecilere  özgürlük!"  gibi sloganlar atarken, bir yandan da kortejin kanatlarında yürüyenler, konuyla ilgili bildirileri esnafa ve yurttaşlara dağıttılar. Gençlik kollarından bir üye de yol boyunca dağıtılan bildirinin içeriğini, meraklı yurttaşlara okudu.

 


Beşçeşmeler Meydanı'nda basın açıklaması, CHP Maltepe  Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Demir tarafından yapıldı. 22. ölüm yıldönümü  nedeniyle dövulerek  öldürülen gazeteci Metin Göktepe'nin de anımsatıldığı açıklamada, 6 kez uzatılan OHAL döneminde çıkarılan  Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK)  kamu görevlileri ve basın  üzerindeki tahribata dikkat çekilerek; "Biz CHP gençleri olarak; hukuku ve adaleti hiçe sayan, insanlık onurunu ayaklar alıtna alan ve özgurce yaşama hakkımızı gasp eden OHAL'in son bulmasını, bu süreçte çıkarılan KHK'larla işinden atılan, cezaevinde tutulan kişilerin  haklarının geri verilmesini istiyoruz. Bizler özgürlüğü, adaleti ve hukukun üstünlüğünü savunuyoruz!" dendi.
Basın açıklamasını sonlandıran gruplar, bildiri dağıtmak  üzere eğlence mekanlarına dağıldı.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: CHP, Maltepe, , Gençlik:, Özgür, Basın, Susturulamaz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');