İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepe'de Koronavirüs Tedbirleri Denetimi
Maltepe'de Koronavirüs Tedbirleri Denetimi
Maltepe Belediyesinde iki Başkan Yardımcısı Görevi değişti
Maltepe Belediyesinde iki Başkan Yardımcısı Görevi değişti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SİDAD  4 Eylül Kongresini Taksim'de ve Maltepe'de kutladı.
SİDAD 4 Eylül Kongresini Taksim'de ve Maltepe'de kutladı.
İstanbul  Barosu: son sözü biz söyleyeceğiz.
İstanbul Barosu: son sözü biz söyleyeceğiz.
Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 17:52 Bu haber 2469 kez okundu
 
CHP’nin 80 il Başkanı : Kaftancıoğlu yalnız değildir!
CHP İl Başkanları, “Bu dava hepimizin yargılandığı bir davadır” diyerek, “Sizleri de 6 Eylül'de duruşmayı izlemeye ve akp iktidarının baskılarından korkmadığımızı göstermek için Çağlayan Adliyesi'ne davet ediyoruz!” ifadelerini kullandı.
- Haberi
CHP’nin 80 il Başkanı  : Kaftancıoğlu yalnız değildir!

CHP İl Başkanları’nın yaptığı ortak açıklama şöyle:

İstanbul İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu, 6-7 yıl önce sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaktadır. Kaftancıoğlu’nun siyasi kimliği ve vatandaşlık sorumluluğu ile dikkat çektiği, kamuoyuna teşhir ettiği ya da eleştirdiği söylemlerin suç unsuru olarak değerlendirilmesi kabul dahi edilemez.

Kaftancıoğlu Davası, soruşturmanın başlatılmasından iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Türkiye genelinde farklı siyasal kesimleri demokrasi çatısı altında buluşturan toplumsal ittifak, İstanbul başta olmak üzere tüm büyükşehirlerimizde karşılık bulmuştur.Kaftancıoğlu hakkında böyle bir davanın açılmasının en büyük sebebi de İstanbul’da elde edilen siyasi başarıdır. AKP sandıkta bulamadığı karşılığı hukuk dışı yollarda aramakta ve demokratik siyasete müdahale etmeye çalışmaktadır.

Bugüne kadar görülen 2 duruşmada mahkemenin sergilediği tutum demokrasi ve adalet adına utanç vericidir. 6 Eylül Cuma günü İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek karar duruşmasında hukukun gereği olarak İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun davadan beraat etmesini bekliyoruz.

Bu dava ile yalnızca İl Başkanımız Kaftancıoğlu değil Cumhuriyet Halk Partisi yargılanmaktadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin 80 il başkanı olarak Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan herkesi 6 Eylül’de Çağlayan Adliyesi’nde buluşmaya davet ediyoruz. Asla yalnız yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu!

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’nin, 80, il, Başkanı, , :, Kaftancıoğlu, yalnız, değildir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı