İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 14:18 Bu haber 5865 kez okundu
 
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kimdir?
Aktif siyasi yaşamıyla ilgi odağı olan ve CHP grubunun oy birliğiyle Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlediği, Yalova Miletvekili, öğretmen kökenli Muharrem İnce, 16 yıldır parlamentoda. İşte diğer detaylar...
Ekonomi- Politik Haberi
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kimdir?

Kısaca yaşamı

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Babası Şerif İnce 3 yıl önce pankreas kanseri sebebiyle hayata veda etti.

İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.
Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM'deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir.
Oğlu Salih Arda İnce, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın kızı İdil Göknil Işıklar ile 2017’de evlendi. Yalova’nın Elmalık Köyü’nde ‘Selanik usulü’ yapılan köy düğününde İnce horon çekip harmandalı oynamıştı.
2002 yılında CHP’den milletvekili seçilen İnce, 16 yıl boyunca Meclis’te yer aldı.


İki kez genel başkan adayı oldu


İnce, iki kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına rakip olarak çıktı.
Muharrem İnce, ilk olarak 2014 yılında yapılan olağanüstü kurultayda genel başkanlığa aday oldu; 415 delegenin oyunu alırken, Kılıçdaroğlu 740 oyla yeniden genel başkan seçildi.
Muharrem İnce, 3 Şubat 2018’deki kurultayda da genel başkanlık için yarıştı. Kurultayda 447 delegenin destek verdiği İnce, kendisinden 343 oy fazla alan Kılıçdaroğlu’na bir kez daha yenildi.

 

4 kitabı yayınlandı

Muharrem İnce’nin, ''Tatank”, “Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz”, “1 İleri 5 Geri” ve “Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu'' adlı 4 kitabı var.

 

30 YIL ÖNCE CHP MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE AİLESİYLE GÖRÜLÜYOR

Yıl 1982. Muharrem İnce, kız kardeşi, babası, annesi ve kardeşi ile, doğduğu- büyüdüğü köyde. 

Ä°lgili resim

2013 yılı: Hacı anne ve babası ile ...

90'lı yıllar...İnce, SHP Genel Başkanı Prof.Dr. Erdal İnönü ile...

muharrem ince gençlik yılları ile ilgili görsel sonucu

Ahmet Hakan'ın 2017'de  yayınladığı, İnce'nin gençlik fotoğrafı

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: CHP’nin, Cumhurbaşkanı, Adayı, Muharrem, İnce, Kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');