İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 11:06 Bu haber 1620 kez okundu
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı resmen açıklandı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partilerinin cumhurbaşkanı adayının Yalova Milletvekili Muharrem İnce olduğunu açıkladı.
Ekonomi- Politik Haberi
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı resmen açıklandı

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"25 Haziran'da Türkiye'nin bütün dağlarında çiçekler açacak. Bunu inanarak söylüyorum. Çünkü bu topraklar demokrasi mücadelesinin verildiği topraklardır. Demokrasimizi güçlendirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız. 
15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilip 20 Temmuz’da sivil darbeye çevirdiler. O darbeye karşı çıkan tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.
Bize soruyorlar neden ittifak yapmak istiyorsunuz diye, sıfır baraj için, demokrasi için ittifak istiyoruz. Kutuplaşmaya son verilmesi için ittifak yapmak istiyoruz.

Sıfır baraj ittifakı olursa, her vatandaş gönlünde yatan partiye oy verebilecek. Demokrasiyi geliştirmek için ittifak yapmak istiyoruz. Siyasi partiler ülkenin çıkarları için bir araya gelmelidir. Ülkede kutuplaşmayı engellemek için ittifak istiyoruz. Bu ülkede huzur içinde yaşamak için ittifak istiyoruz. Buradan bu çağrıyı da tüm siyasi partilere yapıyoruz.

 

TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI SİMGESİ TÜRK BAYRAĞI


Muharrem İnce, ''24 Haziran'da Allah'ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP'lilerin değil, 80 milyonun, herkesin, AK Partililerin, HDP'lilerin, MHP'lilerin, Saadet Partililerin, herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmak için rozetimi size emanet ediyorum'' dedi.

Kılıçdaroğlu da İnce'ye 'herkesin Cumhurbaşkanı olacağı için' Türk Bayrağı rozeti taktı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Ozan Yücel
Etiketler: CHP'nin, cumhurbaşkanı, adayı, resmen, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');