İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 17:58 Bu haber 1021 kez okundu
 
CHP Parti Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
CHP'nin geçen hafta sonu seçilen Parti Meclisi ilk toplantısını yaptı. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride OHAL tepkisi vardı.
Ekonomi- Politik Haberi
CHP Parti Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

CHP'nin geçen hafta sonu Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 36. Olağan Kongresi'nde seçilen Parti Meclisi (PM) ilk toplantısını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yaptı.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, toplantı öncesinde yeni seçilen PM ve YDK üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

 

TOPLANTI SONRASI BİLDİRİ


Kılıçdaroğlu daha sonra PM toplantısına başkanlık etmek için genel merkeze geçti. yaklaşık 6 saat süren toplantının ardından bildiri yayınlandı. 


Bildiride, "15 Temmuz hain darbe girişimi bahane edilerek gerçekleştirilen 20 Temmuz darbesi ile kurulan OHAL düzeni kalıcı hale getirilmiş ve demokrasi askıya alınmıştır." ifadesi kullanılırken, hiç kimsenin can, mal ve hukuk güvenliğinin kalmadığı ileri sürüldü.

 

Bildiride, "Terörle mücadele ve milli güvenlik gibi temel sorunlarımızın toplumu ortak bir duygu etrafında birleştirmesi gerekirken, iktidar bunu iç siyaset malzemesi haline getirecek yeni bir kutuplaşma aracına dönüştürmüştür. Düşünmek, düşünce açıklamak, hak aramak suç haline gelmiştir" ifadelerine yer verildi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, takım elbise ve iç mekan

Parti Meclisinin çiçeği burnunda üyelerinyle, Kadıköy'den seçilen Pınar Uzun (krem pantolonlu) Kılıçdaroğlu ile resim çektirdi.

 

 

NTV haber

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: CHP, Parti, Meclisi, İlk, Toplantısını, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');