İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:35 Bu haber 613 kez okundu
 
Çin Mutlu Bahar Bayramı Maltepe’de Kutlandı
Çin’de, yeni yılın çeşitli etkinliklerle karşılanmasını içeren “Çin Mutlu Bahar Bayramı”, Maltepe’de kutlandı. Gecede sahne alan, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu dans gösterisiyle büyüledi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Çin Mutlu Bahar Bayramı Maltepe’de Kutlandı

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) düzenlenen geceye, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu Sanat Direktörü Gao Yanjinzi, Beşiktaş Denetim Kurulu Üyesi Umut Şenol ve Maltepeliler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, Çin’den gelen davetlilere ve etkinliğin düzenlenmesine emeği geçen Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ile Ankara Büyükelçiliği’ne teşekkür ederek, Çinlilerin yeni yılını kutladı.Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi ise Çin ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin her alanda ilerlediğini belirterek, Büyükelçi Yu Hongyang’ın mesajını okudu. Konuşmalar sonrasında, Beijing Modern ve Çağdaş Sanat Topluluğu Sanat Direktörü Gao Yanjinzi yapılacak gösteri hakkında bilgiler verdi. Dansçıların, ölümden sonraki hayatı ve kuş, balık, sinek, çimen veya çiçek üzerinden yeniden doğmayı anlatan, “Gece Yarısı Yağmuru” veya “Üç Yağmurlar” adlı dans gösterisi izleyenleri büyüledi.

Kaynak: Editör: Hasan Demir
Etiketler: Çin, Mutlu, Bahar, Bayramı, Maltepe’de, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}