İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:51 Bu haber 1586 kez okundu
 
Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, Ramazan boyunca öğle yemeğini kaldırdı
Çorum İl Sağlık Müdürü, tüm birimlere gönderdiği resmi yazıda “Ramazan’da yemek servisinden yararlanmak isteyen personel sayısının az olduğunu” gerekçesiyle öğle yemeğini bir ay süreyle kaldırdığını duyurdu
Ekonomi- Politik Haberi
Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, Ramazan boyunca öğle yemeğini kaldırdı

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Ramazan ayını bahane ederek bir ay süreyle öğle yemeğini kaldırdı. 

 

Ä°lgili resim

'İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ANAYASAYI VE 657'Yİ İHLAL EDİYOR'

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, duruma tepki göstererek, Ramazan ayında tüm çalışanlara yemek servisinin kaldırılmasının anayasanın 24'üncü maddesine aykırı olduğunu söyledi. 

Bacaksız, "Anayasanın 24. maddesi ile güvence altına alınan din ve vicdan özgürlüğünü açıkça ihlal etmektedir. Anayasa’nın başlangıç ilkeleri ile 24. maddesi birlikte değerlendirildiğinde, Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı’nın anayasanın açık hükümlerini ihlal ettiği görülmektedir. 657 sayılı Kanun’un 10. maddesi ile amir konumundaki kişilerin keyfi ve hukuka aykırı işlem tesis edemeyeceklerini memurlara hakkaniyet ve eşitlik içinde davranması gerektiği düzenlenmiştir. Yazıda imzası bulunan Çorum İl Sağlık Müdürü, 657 sayılı yasaya da aykırı işlem yapmaktadır" dedi. 

 

Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlik görevini yürüten Opr. Dr. Ömer Sobacı, 9 ay önce Çorum İl Sağlık Müdürü olmuştu.

 

haber.sol.org.tr

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: Çorum, İl, Sağlık, Müdürlüğü,, Ramazan, boyunca, öğle, yemeğini, kaldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');