İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 14:04 Bu haber 1125 kez okundu
 
Cumhuriyetçi Kadınların Coşkusu
Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Maltepe ve Ataşehir Şubelerinin Maltepe'de ortaklaşa düzenledikleri dayanışma kahvaltısı yoğun katılımla, coşkulu geçti.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Cumhuriyetçi Kadınların Coşkusu

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Maltepe ve Ataşehir Şubelerinin Maltepe Küçükyalı Kubbealtı Salonu'nda ortaklaşa düzenledikleri dayanışma kahvaltısı yoğun katılımla, coşkulu geçti.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da kahvaltıya katılarak kısa bir konuşma yaptı…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç konuşmasında: 

"Cumhuriyet kadınları eşit, özgür ve adaletli bir Türkiye için görev başında. Bu güzel Pazar günü Cumhuriyet Kadınları Derneği Maltepe Şubesi’nin düzenlediği buluşmada Atatürk sevdalısı Maltepeli ve  Ataşehirli kadınlar ile bir arada olmaktan mutluyum" dedi

Maltepe ve Ataşehir Şube başkanları Sibel Karaoğlu ve Sevgi Güğümcüoğlu konuşmalarında CKD’nin siyasi mücadelesinden, sosyal çalışmalarından, önümüzdeki sorunlar, Cumhuriyetçi kesimlere ama özellikle kadınlara düşen görevler ve gecikmeksizin yapılması gerekenleri anlattılar. 

Davetlilere CKD’ye üyelik çağrısında bulundular. Bu çağrı üzerine salondan kadınlı- erkekli 18 katılımcı üyelik formlarını doldurup, rozet takma töreniyle örgütlü mücadele saflarında yer aldılar.

En genç CKD’li Ferhan'ın  Cumhuriyet kadınını anlatan muhteşem şiirinin ardından, sanatçı Serap Yenici, Piyanist Caner Gökdemir eşliğinde Atamızın hayatını özetleyen yaklaşık bir saat süren marşlar ve Atatürk’ün sevdiği şarkılarla süslediği görsel bir şölenle buluşturdu salondaki konukları.

Kahvaltıya  Maltepe ve Ataşehir İlçe Başkanları ve yöneticileri, CHP Maltepe İlçe Yöneticileri, CKD Kadıköy, Tuzla ve Kartal Şube Başkanlarıyla ilçemizdeki ADD, ÇYDD başkan ve yöneticileri başlıca olmak üzere Maltepe ve  dışından pek çok dernek, platform yöneticileri ve medya mensupları katıldı.

Kahvaltı Türk bayraklarının gururla dalgalandırıldığı İzmir marşının coşkuyla söylenmesi ve Maltepedeki etkinliklerin olmazsa olmazı Mustafa Kemal’in Askerleri’nden sesli ve hareketli kareyle sonlandı…

Kaynak : KatılımciMaltepe.com.tr

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Cumhuriyetçi, Kadınların, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');