İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 09:05 Bu haber 1973 kez okundu
 
Damda mağdur var !
Tapu vermeyen, bir daireyi farklı kişilere satan bir inşaat firması İstanbul Kartal'da 200 aileyi mağdur etti. Mağdur ailelerden 5'i yüksek binanın çatısında, firmayı protesto etti. Aynı firmanın Yalova'da da 1800 mağdur yarattığı ileri sürüldü.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Damda mağdur var !

Para verip aldıkları evler başkasına satıldı. Aileler ortada kaldı. 'da yaklaşık 200 aile, ev sahibi olma hayaliyle bir ev projesi için ellerindeki tüm paralarını verip sözleşmeye imza attı. Kimisi evini sattı, kimisi de bütün birikimini bu projeye yatırdı. Aradan 6 yıl geçtikten sonra projenin büyük bir bölümü tamamlandı. İddiaya göre aileler sonunda evimiz oldu diye sevinirken kendilerine verilen bir ev de olmadı. Kendilerine vadedilen evlerin ya tapusu teslim edilmedi ya da birden fazla kişiye satıldı. Duruma isyan eden aileler önceki gün proje inşaatının çatısına çıkarak eylem yaptı. Firmanın, 'daki devre mülk projesinde de 1800 kişiyi aynı şekilde mağdur ettiği iddia ediliyor. Evlerin çatısına çıkan mağdur aileler isyan etti:

* Asuman Gümüş (39): Evimi satıp buradan ev almak için bütün varımı yoğumu sattım. Ev aldım diye seviniyordum ama hiçbir şey almamışım, hayal almışım. Hiçbir şekilde paramızı da geri ödemiyorlar. Mahkemeye verdik, 4 ay sonraya ertelendi. Lütfen devletimiz de bizim arkamızda olsun. Bu kadar insan ortada kalmasın.

* Salih Akyıldız (52): 2012 yılında vaatle burada ilk ev alanlardanım. 2018 yılı oldu daireler hala verilmedi. Verilmediği gibi daireler başkasına satılıyor. Sesimizi kimseye duyuramıyoruz.

* Muharrem Açıkgöz (40): Adi sözleşmeyle buradan beğenerek ev aldık. 280 bin lira ödedik. 2015 yılında teslim edilecekti. Ama ortada ev yok.

* Mehmet Akkan (32): 2013'te buradan ev almak için 113 bin lira para verdim. Geri kalanını da anahtar teslim de verecektim. İnternette ilanları var hala da satmaya devam ediyor.

* Şükrü Güzelsu (36): 2013 yılında ev için 195 bin liraya anlaştım. 2014 Aralık'ta da teslim edilecekti. Şimdi evin tapusu başkasının üzerine. .

.

 

 

MÜTEAHHİTLERDEN DOLANDIRICI FİRMA UYARISI

MENGÜKAN: DAİRE ALACAĞINIZ FİRMAYI BELEDİYEDEN SORUŞTURUN, SÖYLERLER

Sancaktepe Müteahhitler Derneği Başkanı Nurettin Mengükan, daire alınan firmanın öncelikle araştırılması gerektiğini söyledi.

Firmanın kalıcı mı yapıcı mı olduğunu, ne kadar proje yaptığını ve teslim ettiğini öğrenmek gerektiğini kaydeden Mengükan, şöyle devam etti: “Daire alacağın  zaman, belediyeye gidip firmayı sorabilirsin. Müşterilerin soracağı tek soru A firmasından daire alıyorum bu firma nasıl bir firma olduğu konusunda bilgi almak belediye bunu çok rahat bir şekilde gönül rahatlığı ile söyleyebilir”.

 

Takvim- Milliyet

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: Damda, mağdur, var, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');