İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:14 Bu haber 415 kez okundu
 
Dudak Dolgusu İle Dudak Kalınlaştırma Dolgunlaştırma
Dudak Dolgusu İle Dudak Kalınlaştırma Dolgunlaştırma
Sağlık & Çevre & Yaşam Haberi
Dudak Dolgusu İle Dudak Kalınlaştırma  Dolgunlaştırma

Kadınların ve hatta erkeklerin hacimsel anlamda beğenmedikleri veya değiştirmek istedikleri dudak formlarına dudakdolgusu ile müdahale edilebilmektedir. 3-5 dakika içerisinde gözle görülür sonuçların alındığı dudak dolgusu işlemini yaptırmadan önce mutlaka bilinmesi gerekenler var. Dr. Mustafa Karataş’tan edindiğimiz bilgiler sayesinde dudak dolgusu yaptırmadan önce bilinmesi gerekenleri sizlere derledik ve haberimizi hazırladık. İşte, detaylar…

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu uygulaması, dudaklara hacim kazandırmak, kalınlaştırmak, dolgunlaştırmak gib amaçlarla uygulanan ve kesi açılmadan yapılan bir estetik işlemdir. Ameliyatsız estetik operasyonlar arasında kesi gerekmediği için oldukça popülerdir. Bu uygulama çoğunlukla dudak kenarlarındaki derin kırışıklıklar ve dudak büyütme amacıyla uygulanmaktadır. Uygulamanın amacı sağlıklı ve dolgun dudak görünümü kazandırmaktadır. Bunun için birçok farklı uygulama tipi vardır. Dudak dolgusu operasyonu sayesinde dudaklara hacim kazandırılabilir, dudak kenarları daha da belirginleştirilebilir, dudaklar yeniden şekillendirilebilir ve elbette dudaklarda nemlenme elde edilebilir.

Yaşlanma ekilerinden biri de dudaklarda incelme ve hacim kaybı olarak görülebilmektedir. Bazı kişiler doğuştan ince yapılı dudaklara sahiptirler ve daha dolgun bir dudaklarının olmasını isteyebilirler. Dolgu işleminin amacı dudakları büyütmek ve dolgunlaştırmaktır.  Bu tedavi ile kişinin dudak kenarlarının hatları belirginleştirilir, dudak yapısı ve şekli düzeltilir. Yapılan işlemin oldukça kolay olmasından dolayı kısa bir sürede arzu edilen dudaklara kavuşulabilir.

Yüzü daha dikkat çeker hale getiren dudaklar özellikle bayanlar için oldukça önemlidir. Dolgun ve sağlıklı bir görünümü olan dudaklara sahip olmak her kadının arzuları arasındadır ve kadınlar bunun için farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Dudaklardaki dolgunluk hissini sağlayan kısa sürekli yöntemler vardır. Ancak, dudak estetiği uygulanan dudaklar kalıcı olarak bu hissi yaşatmaktadır.

 

Dudak Dolgusu Kimler Tarafından Yapılabilir?

İstenilen sonuca ulaşmak için işlemin uzman bir doktor tarafından  yapılması çok önemlidir. Dudak dolgu uygulaması basit bir işlemdir.Ancak ,bu konuda uzman estetik ve plastik cerrahlar tarafından hastanede uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra gerekli ekipmanlara sahip birçok klinikde de yine uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Problemli bölgeler sadece dudak ve burun arasındaki bölgede belirginleşen kırışıklıklar ise dudak botoksu yeterli olacaktır. Uzman doktorun gerekli gördüğü durumlara dudak botoksu dudak dolgusu ile birlikte yapılabilir.

Operasyondan önce doktorunuz dudaklarınızın yüzünüzdeki açısı, hizası ve konumunu değerlendirmek için sizi muayene eder. Muayeneden sonra yine doktorunuzla operasyon sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağınız hakkında konuşursunuz. Bu konuda doktorunuzla hem fikir olduktan sonra dudağınız anestezi etkisine sahip kremlerle uyuşturulur. Uyuşturulmuş olan dudaklara ise çok ince uçlu iğneler ile girilerek dolgu maddeleri dudak içerisine enjekte edilir ki işlem sırasında anestezik krem sayesinde acı hmezsiniz.

 

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Dudak dolgusu, cerrahi bir müdahale gerektirmediğinden acısız bir yöntemdir ve yaklaşık 30 dakikalık bir sürede uygulanır. Uygulama sonrası kişi günlük aktivitelerini yapabilir. Dudak dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye ve kullanılan dolgu maddelerine göre farklılık gösterse de 8 ila 5 yıl arasında kalıcılığını korur.

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra

Dudak dolgu uygulaması sonrası kişiler herhangi bir problem yaşamazlar, günlük hayatlarına dönebilirler. Bazı durumlarda uygulama sonrası dudaklarda ödem oluşabilir. Bu ödem yaklaşık 24-48 saat içinde kaybolur. Ancak ödem süresince aşırı sıcak veya soğuk içecek, yiyecek tüketilmemesi önemlidir. Ayrıca uygulama sonrasındaki 48 saatte dudaklara ruj sürülmesi veya baskı yapılmamasına özen gösterilmelidir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Farklı özelliklere ve farklı markalara ait birçok dudak dolgu malzemeleri bulunmaktadır. Bu yüzden internette yapacağınız ücret araştırmalarında karşınıza farklı fiyatlar çıkacaktır. Dolgu işlemlerinde ücretler, dolgu kalitesi ve süresi ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla dudak dolgusu malzemeleri ne kadar kaliteli olursa sonuçları da sizi o kadar memnun edecektir.

Kaliteli ve gerekli yerlerden onay almış dolguları kullanan doktorlar ise elbetteki tek tercihiniz olmalıdır. Dr. Mustafa Karataş’a ulaşabilir, dudak dolgusuyla alakalı merak ettiğiniz ne varsa öğrenerek dudak dolgusu işleminizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dudak, Dolgusu, İle, Dudak, Kalınlaştırma, , Dolgunlaştırma,
Yorumlar
Haber Yazılımı