İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:05 Bu haber 137 kez okundu
 
Dudak Dolgusu Mersin Karakucak Polikliniği’nde!
Dudak Dolgusu Mersin Karakucak Polikliniği’nde!
Sağlık & Çevre & Yaşam Haberi
Dudak Dolgusu Mersin Karakucak Polikliniği’nde!

Dudaklar, kadınların vücudunda en önem verdikleri yerlerden biridir. Bayanlar, dolgun dudakları sayesinde çekici bir görünüme kavuştuklarını düşünmektedir. Bu tedavi için farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Dudak estetiği uygulaması, dudaklarda dolguluğu en kalıcı ve en uzun süreli yöntemdir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu Mersin, küçük enjeksiyonlar ile dudakların belirginleşmesini, doldurulmasını ve güzelleşmesini yapan bir yöntemdir. Dudakları dolgunlaştırmak, hacim kazandırmak ve kalınlaştırmak gibi amaçlarda kadınlar tedavi uygulamaktadır. Dudak dolgusu, ameliyatsız estetik operasyonları arasında popülerdir. Çoğu zaman dudakları büyütmek ya da dudak kenarlarındaki kırışıkları yok etmek amacıyla kullanılmaktadır. Temel amacı ise dolgun ve sağlıklı bir görünüme ulaştırmaktır. Bu operasyon sayesinde dudak köşeleri daha belirginleşir ve dudaklar yeniden şekillendirilebilir.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

İlk öncelikle doktor tarafından dudak muaynesi olunur ve dudakların hizası, konumu ve açısı değerlendirilmektedir. Sonraki süreçte doktor ile karşılıklı konuşarak nasıl bir görüntüye kavuşacaklarına hasta ve doktor tarafından karar verilmektedir. Anlaşma sağlandıktan sonra krem yardımı ile dudaklar uyuşturulur ve dolgu maddeleri çok ince iğne uçları yardımıyla hastanın dudağının içerisine enjekte edilmektedir. Hasta, işlem sıasında dudaklar uyuşuk olduğu için bir hissiyat veya bir acı asla hmez. 

Dudak kalıcılığı 5-8 yıl arasında kalıcılığı göstermektedir. Bu süre sonrasında hastanın isteğine bağlı olarak bu uygulama tekrar edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında doktorun belirlediği süre sonrasında dudaklara makyaj yapılabilir.

 

Neden Dudak Dolgusu Yaptırmalısınız?

Yaşlanma etkilerinin bazı belirtileri dudak kısmında belli olmaktadır. Dudak incelme ve hacim kayıbı, yaşlılığın belirtisidir. Bazı kişilede ise doğuştan ince yapılı dudaklara sahiptirler. Daha dolgun bir görünüme sahip olmak isteyen bireyler bu yöntemi kullanmaktadırlar. Dudaklarda kullanılan dolgu işleminin amacı ise dudakları büyütmek ve kalınlaştırmaktır. Bu tedavi sayesinde dudakların hacmi, şekli ve yapısı düzeltilir. Aynı zamanda dudak çevresindeki hatlar belirginleşir.  Son derecede basit bir işlem olmasından dolayı en çok bu yöntemi seçmektedirler.

Genellikle;

  1. Dudak dolgunlaştırma
  2. Dudak şekillendirme
  3. Dudak kontürünün belirginleştirilmesi
  4. Dudak asimetrelerinin düzeltilmesi
  5. Dudakta ince çizgilerin giderilmesi
  6. Gummy smile- gülerken diş etlerinin görünmesi durumlarında sıklıkla dudak dolgusu uygulaması yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dudak dolgusu çok özel bir uygulamadır. Tecrübeli, deneyimli olan kişilerin yapması doğru olacaktır. Çok nadiren yapılan ameliyatta, morarma ve şişlikler olabilmektedir. Bu durum doktorunuz tarafından kolaylıkla kontrol altına alınır ve en kısa sürede iyleşir. Bölgeye buz uygulaması ve morluk geçici kremlerin kullanılması bu durumu kısa sürede düzeltecektir. Bu operasyonda bir hafta on gün sonra hasta kontrole çağrılmaktadır. Çok nadir görülse de kontrolden sonra ikinci kez bazı noktalara dolgu işlemi yapılabilmektedir. Böylelikle işlem sona ermektedir.

Dudak dolgusu operasyonları genç ve diri bir görünüm vermekle kalmaz aynı zamanda yüze gençlik ve dinamizim katmaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul dudak dolgusu fiyatları; hastaneden dokta, yapılan teknikten yapılacak alanlara kadar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle, dudak dolgusu ücretleri 2020- 2021 için dudak dolgusu estetiği yaptırmak istediğiniz doktorla görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Dudaklarınızı eski haline döndürmek isterseniz veya daha da güzel bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız dudak dolgusu için Karakucak Poliklinik’e başvurabilir ve dudak dolgusu ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dudak, Dolgusu, Mersin, Karakucak, Polikliniği’nde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı