İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 14:46 Bu haber 926 kez okundu
 
Eğitim Isığı Mustafa Necati Kartal'da Anılacak
İstiklal Savaşı yıllarında ve Cumhuriyet’in kuruluş dönemindeki hizmetleriyle unutulmaz izler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın düşünce ve mesai arkadaşlarından Mustafa Necati, vefatının 89’uncu yıl dönümünde Kartal’da düzenlenen panelle anılacak.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Eğitim Isığı Mustafa Necati Kartal'da Anılacak

Kuva-yi Milliye hareketinde yer almış, TBMM'nin ilk üç döneminde milletvekilliği, Mübadele esnasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, 1924 Anayasası'nın yürürlüğe konulduğu sırada Adalet Bakanlığı, Tevhidi Tedrisat sürecinde ve Harf Devrimi esnasında Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı yapmış olan eğitim devrimcisi Mustafa Necati, ölümünün 89’uncu yıl dönümünde Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği bir panelle anılacak. 6 Ocak Cumartesi günü Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Köy Enstitüleri ve Mustafa Necati” konulu panelde Av. Celal Ülgen ve gazeteci-yazar Mustafa Mutlu konuşmacı olarak yer alacak.

 

“Köy Enstitüleri ve Mustafa Necati” konulu panele tüm halkımız davetlidir.

 

 

Saat: 15.00

 

Tarih: 6 Ocak Cumartesi

 

Yer: Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

Kaynak: (B) - Belediye Editör:
Etiketler: Eğitim, Isığı, Mustafa, Necati, Kartal'da, Anılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');