İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 13:23 Bu haber 905 kez okundu
 
Eliaçık, Kartal'da; "Güzel günler göreceğiz, inşallah" dedi
Kartal Belediyesi ve Bursa Barosu – Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi işbirliğinde bu yıl 9.su düzenlenen “Yaşananlar Boşuna Değil” söyleşisi Kartal’da yapıldı. İlahiyatçı Yazar Recep İhsan Eliaçık’ın konuşmacı olarak katıldığı, Soğanlık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiyi; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yurttaşlar dinledi.
Ekonomi- Politik Haberi
Eliaçık, Kartal'da;

İlahiyatçı Yazar Recep İhsan Eliaçık, söyleşide yaptığı konuşmada toplumdaki kamplaşmanın yıkılması gerektiğinin altını çizdi. Eliaçık, “Güzel günler göreceğiz inşallah. Bu dönemi de kimimiz gülerek, kimimiz hayıflanarak, kimimiz ‘Neydi o günler’ diyerek anacağız. Kişinin özeleştiri yapması kolay değildir. Kişinin kendi tarihiyle hesaplaşması, kendisiyle yüzleşmesi; hem kendini hem de içinde bulunduğu grubu, içinde bulunduğu partiyi, içinde bulunduğu kabileyi, aşireti hatta kendi ülkesini, kendi milletini, kendi ulusunu, kendi tarihini, kendi devletini eleştirmesi çok zordur. Buna kolay kolay kimse yanaşmaz. Karşı tarafa bulaşmak ise kolaydır. Ben bu kamplaşmanın ve kabileleşmenin dağıtılması ve yıkılması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Söyleşinin ardından Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, İlahiyatçı Yazar Recep İhsan Eliaçık’a Kartal heykelciği takdim etti.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Eliaçık,, Kartal'da;, , "Güzel, günler, göreceğiz,, inşallah", dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');