İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 14:00 Bu haber 2922 kez okundu
 
Emekçi Kadınlar 8 Mart'da Kartal'da Buluşuyor
Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde konser verecek.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Emekçi Kadınlar 8 Mart'da Kartal'da Buluşuyor

Kartal Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir kutlama programı hazırladı. Program kapsamında Kartal Belediyesi'ne bağlı kreşlerde eğitim gören minikler, öğretmenleri ve vatandaşlarla birlikte 8 Mart 2018 Perşembe günü saat 09.30’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önünden Kartal Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirecek. Program, Kartal Meydanı’nda oluşturulacak ‘Sevgi Zinciri’nin ardından Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda devam edecek. 

 

Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir konser verecek. Saat 19.00’da başlayacak konserin ardından program, barkovizyon gösterimi ve sokak röportajlarının izlenmesiyle sona erecek.

 

Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası:

 

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2 yıl önce kurulan Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, daha önce hiç müzik deneyimi bulunmayan ev hanımı, emekli ve farklı meslek gruplarından 20 – 65 yaş arası 30 kadından oluşuyor. Doç. Dr. Mehmet Ali Özdemir’in geliştirdiği “Renkler ve Şekillerle Çalgı Öğretimi” metodu ile 2016’dan itibaren ritim, ksilofon, klavye, gitar, bas gitar ve bateri eğitimi alan kadınların bir araya geldiği Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, konserlerde sergilediği performansla hem kadının azmini ve gücünü ortaya koyuyor, hem de dinleyenleri büyülemeye devam ediyor.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Programı:

 

Program 1 : Kortej yürüyüşü

 

Yer            : Hasan Ali Kültür Merkezi önünden Kartal Meydanı’na

 

Saat           : 09.30

 

 

Program 2 : Sevgi Zinciri

 

Yer            : Kartal Meydanı

 

Program 3 : 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlama Programı

 

Yer            : Ekolojik Pazar

 

Program 4 : Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası Konseri

 

                      Barkovizyon gösterimi

 

                      Sokak röportajları

 

Yer             : Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

 

Saat            : 19.00

Kaynak: (B) - Belediye Editör:
Etiketler: Emekçi, Kadınlar, 8, Mart'da, Kartal'da, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');