İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 16:50 Bu haber 466 kez okundu
 
EMEP : Baldur işçilerine atkı, bere ve bebek yeleği ulaştırdı
Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, Antalya ve Muğla'dan kadınların elleriyle ördükleri atkı, bere ve bebek yeleklerini Baldur işçilerin eulaştırdı. Kar ve soğuğa rağmen grevlerini sürdüren Baldur işçileri, dayanışmanın kendilerine güç verdiğini belirterek, "Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi.
- Haberi
EMEP : Baldur işçilerine atkı, bere ve bebek yeleği ulaştırdı

EMEP,  Kar ve Soğuğa rağmen grevde olan Baldur işçilerine atkı, bere ve bebek yeleği ulaştırdı
 
Emek Partisi, kar ve soğuğa rağmen grevlerini sürdüren Baldur işçilerine atkı, bere ve çocukları için yelek ulaştırdı. 
 
"SINIFIN PARTİSİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"
Çayırova'da grevlerini sürdüren Baldur işçilerine ziyaret gerçekleştiren EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, "Antalya ve Fethiye'den yoldaşlarımız, elleriyle ördükleri atkı, bere ve bebek yelekleri sizin grevinizi dert edinip gönderdiler. Bu şu açıdan çok kıymetli; AKP döneminde toplam 17 grev, erteleme adı altında yasaklandı. Bunların 7 tanesi OHAL dönemindeydi. AKP, gelmiş geçmiş iktidarlar içerisinde en çok grev yasaklayan, işçilerin hak arama mücadelesine müdahale eden iktidar konumunda. Bu 17 grev kapsamında 200 bin işçi, özgür toplu sözleşme kapsamından mahrum edildi. İşçi sınıfının çıkarı ortak, mücadelesi ortak. O yüzden de dönüyor diyor ki hiç bir şey yapamıyorsam bile bebeğini, kar altında direnen işçinin kendisini sıcak tutayım. Arkadaşların yaptığı bu katkının o açıdan kıymeti var" dedi. Üzerlerine düşen ne ise yapacaklarını vurgulayan Erkan, "Bu iktidara inat, bu işçiler grev yapıyor ve biz biliyoruz ki bu grev kazanımla sonuçlanacak. Hep duyduğumuz bir söz var ya, mücadele edenler her zaman kazanamazlar ama kazananlar sadece mücadele edenlerdir. Baldur işçisi kazanacak, biz de sınıfın partisi olarak üzerimize düşen neyse bunu yapacağız" ifadelerini kullandı. 
 
Erkan'ın ardından söz alan Baldur işçileri, dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Atkı, bere ve yelekler ile gönderilen mektupları da okuyan işçiler, emeği geçenlere de teşekkür etti. 
 
Kaynak: (ÇHA) - Emek Partisi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: EMEP, :, Baldur, işçilerine, atkı,, bere, ve, bebek, yeleği, ulaştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı