İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 09:56 Bu haber 1132 kez okundu
 
EMEP: Siyasi temsilciler serbest bırakılsın
Emek Partisi (EMEP) son zamanlarda artan siyasi gözaltıların, yaklaşan HDP kongresini olumsuz etkilemek amacıyla yapıldığını söyledi. Genel Başkan Selma Gürkan imzalı açıklama şöyle:
Ekonomi- Politik Haberi
EMEP: Siyasi temsilciler serbest bırakılsın

Siyasi temsilciler serbest bırakılsın,
siyaset yapma hakkı engellenemez.
 
ESP, SYKP, Yeşil Sol Parti ve HDK eşbaşkanları, sözcüleri ve yöneticilerinin gözaltına alınması son zamanlarda yoğunlaşan, muhalefetin susturulmasına yönelik operasyonun bir parçasıdır. Bu gözaltıların HDP’nin Pazar günü yapılacak kongresine çok az bir zaman kala gerçekleştirilmesinin katılımı engellemek ve 6 milyon kişinin oy verdiği bir partinin siyasi faaliyetini bilinçli olarak sekteye uğratmak anlamına geldiği açıktır.
 
Vekillerinin bir kısmının ve eş başkanlarının uzun süredir tutuklu olduğu, milletvekilliğinin düşürülmesinin sıradanlaştığı HDP’nin bileşenlerine yapılan bu muamele en küçük bir kırıntısını bile bırakmamak kaydıyla demokrasinin tasfiyesinde gelinen aşamayı da göstermektedir.
 
Gözaltına alınan bütün parti yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmasını istiyor, Meclise 3. Parti olarak giren HDP’nin kongresinin başarıyla sonuçlanmasını diliyoruz.
 
Partiler, kitle ve meslek örgütleri, sendikalar üzerindeki baskılar, siyasi temsilciler üzerinde gözaltı ve tutuklamaların bir Demokles Kılıcı gibi tutulması bunları uygulayanların umduğunun tersine, kendilerine bir yarar sağlamayacaktır. Demokrasi için mücadelemiz sürecektir.
 
 
SELMA GÜRKAN

Genel Başkan

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: EMEP:, Siyasi, temsilciler, serbest, bırakılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');