İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 14:22 Bu haber 1024 kez okundu
 
Engelli yurttaş evinin önüne rampa istiyor
Maltepe, Cevizli Mahallesi'nde yaşayan engelli yurttaş Ahmet Sarıyer (59),
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Engelli yurttaş evinin önüne rampa istiyor

Maltepe, Cevizli Mahallesi'nde  yaşayan engelli yurttaş Ahmet Sarıyer (59), tekerlekli sandalye ile bina girişindeki basamakları çıkamadığı için, buraya rampa yapılmasını istiyor.


900 lira kira verdiği 8 katlı binanın girişindeki merdivenlere rampa yapılması talebini gazetemiz aracılığıyla duyurmak isteyen Sarıyer şöyle konuştu. "Bu rampayı artık belediye mi yapar, binaya mı yükler, bilemiyorum. Engelli olmayan halimizden anlamaz. Kalrırım kenarlarının yüzde yüz olması lazım. Yükseltili yerlere vura vura, arabanın alt kısmı yamuldu. Bakın ne kadar içeri göçmüş, dönerken ön tekerlere takılıyor. Belediyemiz kaldırımları engellilere göre düzenlemeli. Ayrıca metro asansörlerine hep sağlaıklı gençler biniyor. Bu da yanlış. Daha anlatacağım çok şey vardı. Ama şimdilik bu kadar yeter."

 

marmaracadas.com 'un notu: Çocuk felci sonucu bacaklarını kullanamadığını söyleyen Ahmet Sarıyer için belediye ya da bir hayırseverin devreye girmesini bekliyoruz. Çok sayıda insanın yaşadığı binada, rampa;  engellilerin dışında çocuk ve pazar arabaları için de gerekli. Saıyer'e ulaşmak isteyenler, Marmara Çağdaş Gazetesi'nden  adresini öğrenebilir.

Kaynak: Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Engelli, yurttaş, evinin, önüne, rampa, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');