İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 11:50 Bu haber 1605 kez okundu
 
Erdoğan: Maltepe'de EVET oyu beklediğimizden az çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Maltepe'de konuştu: "Maltepe referandumda yüzde 37'lik oranla maalesef sınıfta kaldı." Daha sonra Beykoz'da konuşan Erdoğan, imarla ilgili talepler üzerine tapuların dağıtıldığını söyledi. Belediyenin sorun yaşanan yerlerde inşaatları yapacağını açıklayan Erdoğan, "Vermeyin müteahhitlere. İşte Büyükşehir Belediye Başkanı burada, kendisine talimatı veriyorum. KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım müteahhitlere bunları verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar" dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
Erdoğan: Maltepe'de EVET oyu  beklediğimizden az çıktı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Maltepe 6. Olağan Kongresi öncesinde konuştu.

 Maltepe'de 16 Nisan Halk Oylaması'nda yüzde 39'luk "evet" oyu çıktığını, ancak bu oranın beklentilerinin çok altında kaldığını dile getirerek, "Biz böyle bir oran Maltepe'de beklemiyorduk. Halbuki Maltepe'de sonuç en azından tam tersi olmalıydı." ifadelerini kullandı.

 

 

"EV EV DOLAŞIP, MALTEPE'Yİ ALACAĞIZ"

 

AK Parti olarak Maltepe'de geçmişte belediye başkanlığını kazanmış bir parti olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu sonuç Maltepe'ye hiç yakışmadı. İnşallah 2019 seçimlerinde burada çok farklı bir manzarayla karşılaşacağız. Şu anda ben gençlerimizin bu heyecanını görünce, kararlılıklarını görüyorum. Mart 2019'u görüyorum. Hem belediye başkanlığında hem milletvekilliğinde hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Maltepe'nin hepimizin yüzünü güldürecek sonuçlar elde edeceğine inanıyorum ama bunun için de çok çalışmamız lazım. Durmak yok, yola devam. Ana kademe 2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kadın kolları, Allah nazardan saklasın. 2019'a kadar her eve girmeye, tüm hanım kardeşlerimizle inşallah bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var demeye hazır mıyız? Gönülleri kazanmaya var mıyız? Güzel. Gençlik kolları bir de sizi görelim. 2019'a kadar liselerden üniversitelere kadar, bütün genç arkadaşlarınızla buluşmaya, onlarla kucaklaşmaya, onlarla omuz omuza vermeye hazır mıyız? Bizim gençliğimiz eli satırlı, eli silahlı değil, bizim gençliğimiz eli bilgisayarlı ve o bilgisayara beraber ilim, irfan yolunda yürüyen bir gençlik. Farkımız bu."

 

 

‘BİZ HİÇBİR ZAMAN MEZHEPÇİ OLMADIK’

“Maltepe’nin 1994’ten bu yana değişimini en yakından bilenlerdenim” diyen Erdoğan, “Marmaray’a binmeyen var mı? Nasıl, güzel değil mi? Bay Kemal binmemiştir. Dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttü, biz de arabaları denizin altından geçiririz dedik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık. ‘Neden adını Yavuz Sultan Selim koydunuz’ dedi. Bu soruyu soran mezhepçi yaklaşımla sordu. Ama biz hiçbir zaman mezhepçi olmadık. Yakışan neyse onun adımını attık.  Maltepe’nin şurasında şu var deyip su götürmemezlik ettik mi? Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. İzmir otoyolu çalışmaları sürerken, orada CHP’li belediye var yapmayalım dedik mi? ” diye konuştu.

 

 

BEYKOZ KONGRESİ!NE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra partisinin ilçe kongresi için Beykoz’a geçti. Kongre için dışarıda bekleyenlere konuşma yapan Erdoğan, imar konusuyla ilgili olarak tapuları dağıttıklarını söyledi.

Kalabalık içinden imarla ilgili talepler üzerine Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i yanına çağırdı ve bilgi aldı. Sloganlar üzerine Erdoğan, Mahkemenin aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü? (Bir kişinin tapuyla ilgili konuşmasının ardından) Kimden geliyor bu yazı? Belediyeden yazı gelmez, yargıdan gelir” dedi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Erdoğan:, Maltepe'de, EVET, oyu, , beklediğimizden, az, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');