İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 16:29 Bu haber 1189 kez okundu
 
Evleri yanan aileye belediye sahip çıktı
Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri mağdur aileyi ziyaret ederek tüm gereksinimlerini saptadı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Evleri yanan aileye belediye sahip çıktı


Ataşehir İnönü Mahallesi’nde çıkan yangında Soysuzlar Ailesi’nin  evde mahsur kalan 7 yaşındaki Emir,  itfaiye ve polis ekipleri tarafından kurtarılmıştı.  

Evleri ve eşyaları tamamen yanan aileye Ataşehir Belediyesi sahip çıktı. Emir, Gürkan, Nilgün ve Ayaz isimli dört çocukları bulunan Nafiye ve Gökhan Soysuzlar’ın evleri yangından sonra kullanılmaz hale geldi.  Şu an bir hastane bahçesinde barınmaya çalışan ailenin kısa süreli barınma ihtiyacı, Ataşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılanacak.

 Ailenin yangında oturulamaz hale gelen evleri ise Ataşehir Belediyesi ekipleri tarafından en hızlı şekilde içi, dışı ve etrafı tamamen temizlenerek, çatısı yenilenip, boyası da yapılarak yeni eşyalarla birlikte aileye teslim edilecek.  

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri bugün mağdur aileyi ziyaret ederek tüm ihtiyaçların tespitini yaptı. Belediye, mağdur ailenin barınmadan, sağlığa, eğitimden, gıdaya kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Ailenin okula başlama yaşına gelmesine rağmen okula gitmeyen çocuklarının da eğitim hayatlarına başlaması sağlanacak. 

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Evleri, yanan, aileye, belediye, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');