İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 10:10 Bu haber 1588 kez okundu
 
Fenerbahçe başkanlık seçimi resmi sonuçları belli oldu
Fenerbahçe Ali Koç - Aziz Yıldırım başkanlık yarışında resmi sonuçlar belli oldu. Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda sarı lacivertliler sandığa gitti. Geçerli oy sayısı 20 bin 736.
Spor Haberi
 Fenerbahçe başkanlık seçimi resmi sonuçları belli oldu

16 bin oy aldı

Ülker Stadyumu'nda gerçekleşen ve rekor katılımın gerçekleştirildiği kongrede bütün sandıklar birlikte açılarak sayım işlemine geçildi. Kongre kartını alan 22 bin üyeden 21 bin 350 kişinin oy kullandığı açıklandı. Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlık dönemine son veren Ali Koç, Fenerbahçe'nin yeni başkanı oldu. Resmi sonuçlara göre geçerli oy sayısı 20 bin 736 olarak açıklanırken oyların 16 bin 92'sini Ali Koç, 4 bin 644'ünü ise Aziz Yıldırım aldı.

 

ALİ KOÇ KİMDİR?

 

1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür.

İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding’te Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 

Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan,  Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesidir.

 

Eşi Nevbahar Demirağ

Ali Koç'un 2005 yılında hayatını birleştirdiği Nevbahar Demirağ’ın annesi 1970 yılının Türkiye Güzellik Kraliçesi Afet Tuğbay, babası AND Film’in patronu Turgut Demirağ.

Nevbahar Demirağ  tüm eğitimini Amerika’da yaptı. Los Angeles’ta yaşamına devam etti.

Nevbahar Koç, sanatın her türüyle yakından ilgilenen bir isim. Özellikle önemli resim sergilerini kaçırmıyor.  Spora büyük ilgisi olan Nevbahar Demirağ Koç, tenis oynamayı, yüzmeyi ve uzun yürüyüşler yapmayı çok seviyor.

 

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbise

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Sayın Ali Koç’u ve yönetimini kutluyorum. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun.
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Fenerbahçe, başkanlık, seçimi, resmi, sonuçları, belli, oldu, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');