İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 13:19 Bu haber 1013 kez okundu
 
Gazanfer Özcan, Kadıköy’de ücretsiz bir oyunla anılacak
Yıllarını tiyatroya adamış, usta sanatçı Gazanfer Özcan vefatının 9'uncu yılında "Karıncalar - Bir Savaş Vardı" oyunu ile anılacak.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Gazanfer Özcan, Kadıköy’de ücretsiz bir oyunla anılacak

Tiyatro ve sinemanın önemli isimlerinden Gazanfer Özcan, 17 Şubat Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kozyatağı Kültür Merkezi'nde anılacak. Özcan’ın anısına saat 20.00’de kendi adını taşıyan Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan sahnesinde "Karıncalar-Bir Savaş Vardı" oyunu sahnelenecek. İstanbul Şehir Tiyatroları'nın sahneye koyduğu oyun, ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Mert Turak'ın oynadığı tek kişilik oyunun konusu şu şekilde: Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanarken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Gazanfer, Özcan,, Kadıköy’de, ücretsiz, bir, oyunla, anılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}